"Brut" Bartosza Hajnowskiego w księgarniach już 11 kwietnia

11 kwietnia szykuje się premiera intrygującej pozycji wydawniczej o tytule "Brut".

Jest rok 2036. Wraz z nastaniem globalnego kryzysu gospodarczego świat uległ destrukcji i przeorganizowaniu. Władzę nad nim przejęły dwie potęgi: Zjednoczony Naród Obu Ameryk oraz Zjednoczona Eurounia. W wyniku planu odnowy organy państwowe straciły na znaczeniu, na rzecz nowego prawa uchylono wszelkie akty prawne, ujednolicono waluty, a także zdelegalizowano pojęcie narodowości. Ludzi odarto z tożsamości, rasy i kultury, przypisując ich do jednej z trzech kategorii i degradując do numeru – nowej formy identyfikacji człowieka.

Nowego porządku nie akceptował każdy. Młodzi "gniewni" nie należący do bogaczy, mieli odwagę do wyrażenia otwartego sprzeciwu. W następstwie swoich rebelianckich działań trafiali do ulokowanej na wyizolowanym terenie Szkoły Resocjalizacyjnej. Poddawani codziennej musztrze, bezwzględnemu rygorowi i surowym treningom, uwikłani w tajemnice i układy, za niesubordynację bestialsko karani, by przetrwać w okrutnych warunkach, musieli porzucić wzajemną niechęć, połączyć siły i zawiązać pakt.

Zanim jednak przyjdzie im zmierzyć się z największym wrogiem, jakim jest obecny rząd, będą zmuszeni stawić czoła czającej się za rogiem przeszłości, brutalnej teraźniejszości i stojącej pod ogromnym znakiem zapytania przyszłości. Co się wtedy stanie? Jakie konsekwencje spotkają bohaterów? Czy gra okaże się warta świeczki?

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.04.22, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Bartosz Hajnowski, Brut
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Tom Odell
2
Helloween
3
Matteo Bocelli
4
Arjen Anthony Lucassen
5
The Hives
6
Twenty One Pilots
7
Anna Krzeszowiec
8
Jean-Michel Jarre
9
Il Volo
10
Sophie Ellis Bextor
1
Ari Aster
2
Johannes Schmid
3
Felipe Vargas
4
Eva Victor
5
Burhan Qurbani
6
Robert Wichrowski
7
Darren Aronofsky
8
Michael Chaves
9
Ron Howard
10
Samuel Van Grinsven
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia