Art Picnic w Willi Decjusza. Dni Wyszehradzkie

„Art Piknik w Willi Decjusza” to cykliczne wydarzenie poświęcone prezentacji i przybliżaniu krakowianom różnorodności kulturowej naszego miasta oraz jego wielokulturowych korzeni. Realizacja Art Pikniku w jednej z ciekawszych przestrzeni Krakowa, założonej przez przybysza z dalekiej Alzacji, Niemca Justusa Ludwika Decjusza nawiązuje do charakteru miasta - otwartego i budującego swój kulturalny potencjał w oparciu o dziedzictwo przyjezdnych oraz bliskie kontakty z krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku Instytut Kultury Willa Decjusza z okazji 30. rocznicy powstania Grupy Wyszehradzkiej postanowił zorganizować Art Piknik poświęcony krajom należącym do V4. Willa Decjusza od lat jest bowiem członkiem wyszehradzkiej sieci organizacji animujących szereg inicjatyw kulturalnych i edukacyjnych, miejscem spotkań przyszłych przywódców regionalnych oraz centrum innowacyjnych rozwiązań.

Planowany w terminie 1-4 lipca 2021 Art Piknik będzie prezentował kulturę krajów Grupy Wyszehradzkiej. We współpracy z licznymi instytucjami kultury – ambasadami i instytutami – planujemy przygotowanie programu ukazującego interesujące i wartościowe zjawiska w sztukach plastycznych, filmie, literaturze i muzyce Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

W ramach Art Pikniku zaprosimy mieszkańców Krakowa na Planty na wystawę plenerową „Wyszehrad to ludzie” przygotowaną z okazji 30-lecia działalności Grupy Wyszehradzkiej.

Natomiast w przestrzeniach Willi Decjusza planujemy zorganizować  wystawę rzeźb i monotypii zatytułowaną „Botanical Dream no.11” autorstwa prof. Milana Lukáča – artysty z Bratysławy oraz  wystawę plakacistów z krajów V4 pt. „PoszTerra”.
W czasie Art Pikniku zaprosimy także krakowską publiczność na spotkanie  "Literacki Środek Europy" oraz koncert zespołu BalkanArtz.


Każdego wieczoru podczas trwania Art Pikniku w ramach Kina Letniego będziemy prezentować filmy dokumentalne o Vaclavie Havlu.

Ponieważ integralną część kultury każdego kraju stanowią także kulinaria i sport, to w czasie Art Pikniku również tego typu atrakcji nie zabraknie. W kawiarnianym ogródku przy Willi w czasie trwania Art Pikniku będzie można skosztować regionalnej kuchni oraz win z Węgier, Czech, Polski i Słowacji. Natomiast w Parku Decjusza krakowianie będą mogli sprawdzić się w grze w Teqball – dyscyplinie sportowej wymyślonej przez dwóch węgierskich miłośników piłki nożnej.


PARTNERZY WYDARZENIA:
Stowarzyszenie Willa Decjusza
Fundusz Wyszehradzki
Konsulat Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie
Konsulat Generalny Węgier w Krakowie
Ambasada Republiki Czeskiej
Ambasada Węgier  w Warszawie
Urząd Marszłkowski Województwa Małopolskiego
Węgiersko-Polski Program Współpracy Pozarządowej
Czeskie Centrum Warszawa
Węgierski Instytut Kultury
Instytut Badania Reżimów Totalitarnych
Szépírók Társasága
Węgierska Akademia Sztuki
Polish Tequball Association
Ars Modi

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.06.21, autor: blackrose)
Tagi: Art Picnic w Willi Decjusza. Dni Wyszehradzkie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Berry-Dee Christopher
2
David Hatcher Childress
3
Terry Pratchett
4
Michael Katz Krefeld
5
James Marlon
6
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
7
Susan Elizabeth Phillips
8
Nadia Sawczenko
9
Nils Thorsen
10
Hanni Munzer
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia