10. Festiwal Miłosza pod hasłem „Nieobjęta ziemia”

W tym roku zapraszamy na festiwal w dniach 9–11 lipca. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, KBF i Fundacja Miasto Literatury.

Agi Mishol, Alice Oswald, Ivan Štrpka, Peter Gizzi i Anthony Joseph – to zagraniczni goście tegorocznej odsłony Festiwalu Miłosza, która odbędzie się pod hasłem „Nieobjęta ziemia”. Będziemy rozmawiać o szeroko pojętych trudnościach w opanowywaniu Ziemi i przemieszczaniu się po niej – zarówno w rozumieniu dosłownym, jak i symbolicznym.

Poezja nie jest w stanie ocalić ani ludzi, ani narodów, ale może ratować znaczenia słów, które coraz częściej są spłycane i ulegają degradacji. Zadaniem poezji jest przywrócenie właściwego porządku i nadanie im na nowo wagi, aby komunikacja była bardziej efektywna, a ukryta w poezji nowa wyobraźnia pomogła światu otrząsnąć się ze zwątpienia i niepewności. Podczas Festiwalu Miłosza wsłuchamy się w głosy poetek i poetów z Polski i ze świata, ale wspomnimy także tych, którzy odeszli. I choć nie ma ich już z nami, pozostała poezja, dzięki której pamięć o naszych wielkich poetach jest żywa.

◾ Goście Festiwalu Miłosza

Twórczość Agi Mishol, Alice Oswald, Ivana Štrpki i Petera Gizziego jest dobrze znana uczestnikom Festiwalu Miłosza, ponieważ tomiki poetów przełożone na język polski ujrzały światło dzienne podczas ubiegłorocznej edycji wydarzenia.
Pasmo OFF Festiwalu Miłosza uświetni obecność Anthony’ego Josepha, którego czytelnicy znają z „Afrykańskich korzeni UFO” w przekładzie Teresy Tyszowieckiej blasK! Pochodzący z Trynidadu twórca to nagradzany poeta i muzyk, autor czterech tomów poetyckich i trzech książek prozatorskich, a także wykładowca akademicki. Spotkanie z Josephem to tylko jeden z wielu punktów tegorocznego pasma OFF, które prezentuje niezależną i eksperymentalną poezję.

◾ Nagroda im. Wisławy Szymborskiej

Jest już tradycją, że podczas Festiwalu Miłosza odbywa się gala, podczas której zostaje wręczona Nagroda im. Wisławy Szymborskiej dla dwóch najlepszych książek poetyckich 2019 i 2020 roku. W tym roku gala odbędzie się w festiwalową sobotę 10 lipca o godz. 20:00 i można będzie ją obejrzeć na kanałach Wirtualnej Polski i na Play Kraków.

To pierwsze z naszych tegorocznych ogłoszeń. Kolejne poetyckie karty odsłonimy już wkrótce!

◾ Więcej informacji na: www.miloszfestival.pl/

◾ Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.06.21, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: 10. Festiwal Miłosza, Nieobjęta ziemia
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Berry-Dee Christopher
2
David Hatcher Childress
3
Terry Pratchett
4
Michael Katz Krefeld
5
James Marlon
6
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
7
Susan Elizabeth Phillips
8
Nadia Sawczenko
9
Nils Thorsen
10
Hanni Munzer
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia