Debiut "Are You There" Michała Łapaja

18. czerwca nastąpi premiera debiutanckiego krążka "Are You There" Michała Łapaja.

"Are You There" to debiutancki i długo wyczekiwany album Michała Łapaja – muzyka, klawiszowca progrockowego zespołu Riverside. Michał niejednokrotnie pojawiał się również jako gość na płytach takich artystów jak np. Behemoth, Me And That Man, Antigama czy Lunatic Soul.

Album składa się z utworów instrumentalnych oraz słowno-muzycznych. Zawiera dużo przestrzennych klimatów, a zarówno fani post rocka, ambientu jak i elektroniki, będą mogli znaleźć coś dla siebie. Jest różnorodny, a zarazem spójny, przepełniony emocjami melancholią i mrokiem. Próbuje znaleźć odpowiedzi na pytania co się dzieje z nami, gdy nie odnajdujemy się we wzajemnym zrozumieniu, błądzimy pomiędzy tym, co wypowiedziane i niewypowiedziane.

Na krążku gościnnie zaśpiewają Mick Moss - lider, wokalista brytyjskiego zespołu Antimatter oraz Bela Komoszyńska, kobieca siła na czele polskiej formacji Sorry Boys.

Łapaj przywiązuje wielką wagę do brzmienia, dlatego gra głównie na analogowych, tak zwanych "żywych" instrumentach klawiszowych – organach Hammonda, fortepianie, pianie Rhodesa czy starych syntezatorach analogowych. Wszystkie je można usłyszeć na płycie w doskonałej jakości. Praktycznie wszystkie instrumenty zostały nagrane przez Michała. W sekcji rytmicznej gościnnie pojawia się Artur Szolc (Annalist, Inside Again) grający na perkusji.

Lista utworów:

1. Pieces
2. Flying Blind (feat. Mick Moss)
3. Shattered Memories (feat. Mick Moss)
4. Shelter (feat. Bela Komoszyńska)
5. Where Do We Run
6. Fleeting Skies (feat. Bela Komoszyńska)
7. In Limbo
8. Unspoken
9. Surfacing
10. From Within

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.06.21, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Are You There, Michał Łapaj, premiera
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Steve Hackett
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Samuel Van Grinsven
2
David Koepp
3
Cédric Klapisch
4
David Marqués
5
Paolo Genovese
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Ido Fluk
8
Celia Rico Clavellino
9
Joseph Kosinski
10
Dani de la Orden
1
Michał Śmielak
2
Ildefonso Falcones
3
Bogdan Bartnikowski
4
Crawford Hollingworth, Cathy Tomlinson
5
Stephen King
6
John Grisham
7
Nat Cassidy
8
Kobi Yamada
9
Isabel Allende
10
Emma Angstrom
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia