Książka "Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie" już w księgarniach

Czy stoicyzm może nas nauczyć, jak żyć szczęśliwie? Czy każdy może zostać stoikiem? Czy ta filozofia może nam się przydać dziś?

Piotr Stankiewicz, prezentując stoickie zasady, udowadnia zarówno ich aktualność, jak i ponadczasową słuszność, pokazuje, jak zostać nowoczesnym stoikiem. Seneka, Epiktet czy Marek Aureliusz okazują się doskonałymi nauczycielami, których wskazówki pozwalają odnaleźć się we współczesnym świecie. Uczą dystansu, niezależności i mądrości. Pomagają rozwiązać zawiłe dylematy, a przynajmniej żyć z nimi, gdy nie ma innego wyjścia.

Książka Piotra Stankiewicza to oryginalny przewodnik po sztuce dobrego życia.

Autor prowadzi z czytelnikiem prywatne seminarium filozoficzne, na którym analizowane są kolejne zasady stoickiej postawy. Przypomina praktyczne nauki na temat pośpiechu i szacunku dla sprzyjającej chwili. Pisze o błędach płynących z lękliwości. Przestrzega przed wygórowanym mniemaniem o sobie. Odradza wiarę w łaskawość kapryśnych bogów. Jego książka jest jednocześnie dokumentem osobistego zaangażowania. Stankiewicz odpowiada stoikom na ich propozycje z perspektywy człowieka naszej epoki. [...] Jest to książka napisana inteligentnie i wnikliwie, jasnym i zaskakująco lekkim stylem.

prof. Jacek Hołówka

Jest to książka nie tylko dla filozofów, ale dla każdego, kto szuka refleksji nad tym, jak żyć.

dr hab. Tadeusz Bartoś

Na polskim rynku ciągle brakuje tego rodzaju książek, mimo że na Zachodzie zainteresowanie stoicyzmem „stosowanym” jest bardzo żywe.

dr Krzysztof Łapiński

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.04.2021, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: W.A.B., Sztuka życia według stoików. Jak żyć mądrze, dobrze i szczęśliwie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
Maggie Gyllenhaal
7
David Borenstein, Pavel Talankin
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Kirill Sokolov
1
Geraldine Brooks
2
Sara Strömberg
3
Monika Bednarz
4
Santiago Roncagliolo
5
Katarzyna Bonda
6
Natalia de Barbaro
7
Yung Pueblo
8
Soraya Lane
9
Allegra Goodman
10
Grzegorz Mirosław
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia