Koncert charytatywny „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”

28. lutego o godz. 18:00 w Międzynarodowym Dniu Chorób Rzadkich odbędzie się koncert promujący unikatowy album „Ondinata. Pieśni dla Ondyny”. Kupując płytę lub pojedyncze utwory dokładasz cegiełkę do wielkiego przedsięwzięcia, które umożliwi oddychanie wielu dzieciom i dorosłym chorującym na CCHS.

W wydarzeniu udział wezmą: Arad Emamgholi, Gang Tango (Grzegorz Lalek, Piotr Kopietz, Krzysztof Łochowicz, Mirosław Feldgebel, Sebastian Wypych), Gaba Kulka, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska, Jacek Subociałło, Anna Wandke, Sebastian Wypych, ElettroVoce (Agata Zubel, Cezary Duchnowski) – w streamingu
Gość honorowy: Maestro Jerzy Maksymiuk
Koncert poprowadzi: Paweł Sztompke

Magda Hueckel i Tomasz Śliwiński, współzałożyciele fundacji Zdejmij Klątwę (www.zdejmijklatwe.pl), autorzy nominowanego do Oscara filmu „Nasza klątwa” i krótkometrażowego filmu „Ondyna”, a prywatnie rodzice Leo cierpiącego na CCHS – tzw. klątwę Ondyny, stworzyli otwarty projekt muzyczny, którego celem jest wsparcie badań nad lekiem na CCHS oraz budowanie świadomości społecznej na temat tej choroby. „Ondinata. Pieśni dla Ondyny” to dwupłytowe wydawnictwo z utworami znakomitych artystów, które powstały z myślą o ludziach cierpiących na klątwę Ondyny: dzieciach, młodzieży i dorosłych. Na płycie znajdują się zarówno utwory instrumentalne, jak i śpiewane, uznanych muzyków i debiutantów, po angielsku, polsku, hiszpańsku, arabsku, ukraińsku, francusku i w jidysz. Do udziału w tym eklektycznym projekcie, opartym o motyw kołysanki, zaproszeni zostali: Magdalena Cielecka, Jarboe, Cezary Duchnowski, Kayah, Ralph Kaminski, Ania Karwan, Gaba Kulka, Jerzy Maksymiuk, Michał Pepol, Maria Pomianowska, Michał Salamon, Joanna Halszka Sokołowska, Gołda Tenzer, Anna Wandtke, Bartek Wąsik, Stefan Wesołowski, Sebastian Wypych, Wacław Zimpel, Agata Zubel i inni.

Pierwsze utwory dostępne są na stronie  www.ondinata.com już dzisiaj, pełna płyta ukaże się 28 lutego 2021 – w Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.02.21, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Koncert charytatywny, Ondinata. Pieśni dla Ondyny
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia