Już wkrótce Lublin Film Festival 2020

To dziwny rok, który udowodnił, że przyszłość jest bardziej nieprzewidywalna niż nam się wydawało. W czasach, w których nieoczekiwanie doświadczyliśmy oddalenia od innych ludzi, chcemy skrócić dystans w bezpieczny sposób – za pomocą kina. Bo festiwal to przede wszystkim spotkanie. Zadbamy o to, żeby było niezapomniane.

Data wydarzenia: 23 lis o 08:00 – 28 lis o 21:10

Na program LFF złożyło się około stu krótko- i pełnometrażowych filmów z całego świata, które zostaną zaprezentowane w blokach konkursowych i tematycznych. Wśród nich znajdą się fabuły, dokumenty, animacje, filmy eksperymentalne oraz filmy VR (virtual reality).

Konkursy:

FOKUS: ANIMACJA - interesujące filmy animowane poruszające ważne tematy i opowiadające oryginalne historie,
FOKUS: DOKUMENT - ciekawe formalnie filmy dokumentalne,
FOKUS: DZIECI – filmy dla dzieci unikające infantylizmu i posługujące się oryginalnymi technikami artystycznymi.
FOKUS: EMOCJE – dramaty silnie oddziałujące emocjonalnie na odbiorcę,
FOKUS: EKSPERYMENT – eksperymenty szukające nowego języka filmowego,
FOKUS: POMYSŁ – filmy zawierające zaskakujące pomysły, twórczo wykorzystujące konwencję,
FOKUS: TEMAT – produkcje poruszające aktualne problemy społeczne mieszkańców różnych stron świata,
FOKUS: PEŁNY METRAŻ - międzynarodowy konkurs pełnometrażowych autorskich filmów fabularnych.

W programie znajdą się również pokazy specjalne filmów związanych z ważnymi filmowymi rocznicami. Planowane są także festiwalowe warsztaty dla dorosłych i dla dzieci.

Wszystkie pokazy i inne festiwalowe wydarzenia będą bezpłatne, ale będą obowiązywały bezpłatne wejściówki lub zapisy.

Współorganizatorami festiwalu, tak jak w ubiegłych latach, będzie Lubelskie Centrum Konferencyjne i ACK UMCS Chatka Żaka

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.11.20, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Lublin Film Festival 2020
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia