Premiera książki "Z miłości. Portrety polskich domów"

Gorąco zapraszamy 17. listopada o godz. 20:00 na premierę online książki "Z miłości. Portrety polskich domów".

To nie jest typowa książka o miłości. Nie ma w niej banałów, taniej sensacji ani gotowych odpowiedzi. Jest za to sporo poszukiwań podsyconych ciekawością i wrażliwością.

Kacper Sulowski w literackim debiucie „Z miłości. Portrety polskich domów” dowodzi, że miłość można znaleźć tam, gdzie pozornie nie ma na nią miejsca. Z precyzją i wyczuciem maluje portrety polskich domów, w których miłość lub jej brak wysuwa się na pierwszy plan. Pisze o miłości siostrzanej, romantycznej i rodzicielskiej. Miłości do Boga, do zła i do siebie nawzajem. Tej, która buduje i napędza, ale i tej jadowitej i toksycznej. Miłości, której się wstydzimy i tej, o której chcemy pisać eseje.

W reporterskim, dynamicznych stylu, korzystając ze środków z pogranicza literatury pięknej i reportażu opowiada historie bohaterów, którym miłość odwróciła życie do góry nogami i tych, którzy z miłości byli gotowi zrobić wszystko. To nie tylko historie znane z pierwszych stron gazet, ale i te przez lata przemilczane, kiełkujące w głowach i sercach, które doczekały się opowiedzenia. Książka została wzbogacona ilustracjami Matyldy Damięckiej.

Rozmowę z autorem poprowadzi Michał Nogaś.

Kacper Sulowski (ur. 1 września 1987) – dziennikarz prasowy, reporter. Młodość spędził w rodzinnym Kraśniku, pierwsze teksty publikował w lokalnych mediach w Lublinie, obecnie mieszka w Warszawie. Jest związany ze stołecznym oddziałem "Gazety Wyborczej" i współpracuje z magazynem "Duży Format". Dwukrotnie nominowany - w kategorii wywiad i reportaż prasowy - do najbardziej prestiżowej nagrody dziennikarskiej w kraju - Grand Press. Pisze o nadużyciach władzy, łamaniu praw człowieka i zderzeniu jednostki z machiną państwa. Na co dzień zakochany mąż i szczęśliwy tata. Miłośnik teatru, tenisa i polskiego folkloru.

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.11.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: premiera książki, Z miłości. Portrety polskich domów
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
AC/DC
2
Świerczyńska Natalia
3
Czesław Śpiewa
4
Happysad
5
Norah Jones
6
Madelkeine Peyroux
7
Brodka
8
9
Aurora
10
V/A
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
Bednarek Adrian , Ćwirlej Ryszard , Greń Hanna , Guzowska Marta , Janiszewska Izabela , Małecki Robert , Matyszczak Marta , Rogala Małgorzata , Stachula Magda , Szczygielski Bartosz , Zielke Mariusz , Żarski Przemysław
2
Hansen Dorte
3
David Hatcher Childress
4
James Marlon
5
Michael Katz Krefeld
6
Terry Pratchett
7
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
8
Susan Elizabeth Phillips
9
Nadia Sawczenko
10
Nils Thorsen
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia