Koniec wakacji nie musi być smutny. O dobre samopoczucie klientów Bonarki zadba Andrzej Mleczko. Jego najlepsze rysunki (400 prac) będzie można obejrzeć od 27 sierpnia do 5 września na placu przy InfoPunkcie. Dodatkowo w dniach 27 – 30 sierpnia ruszy specjalna akcja promocyjna. Do rozdania w niej będą designerskie akcesoria zaprojektowane przez młodych polskich artystów (kawazmlekom, Raspazjan).
Koniec wakacji też może być powodem do uśmiechu. A jak wiadomo od wieków: śmiech to zdrowie. Od ponad 40 lat Andrzej Mleczko jest niezawodny w tej materii. Jego rysunki satyryczne bawią i zarażają pozytywnymi emocjami. Powstało ich do tej pory około 20 tysięcy. Najlepsze spośród nich zostaną zaprezentowane w Bonarce (27 sierpnia – 5 września).
W Bonarce pojawi się 400 rysunków Andrzeja Mleczki. Ich tematyka jest bardzo różnorodna. Rysunki poruszają kwestie związane z przyrodą, ekologią, stereotypami i relacjami damsko-męskimi. Pojawi się także cała sekcja z pracami o Krakowie. Wysmakowane poczucie humoru, zabawa skojarzeniami i wnikliwość obserwacji – to główne cechy twórczości Andrzeja Mleczki. Warto przy tym zaznaczyć, że jego prace oprócz tego, że bawią, to jednocześnie skłaniają do refleksji.
– Bonarka od samego początku swojego istnienia wspierała lokalne inicjatywy kulturalne. W ciągu ostatnich lat aktywnie uczestniczyła m.in. w takich projektach, jak: ULICA. Festiwal Teatrów Ulicznych, Summer Jazz Festival Kraków i Cracow Art Week KRAKERS – mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Bonarki. – Pomimo pandemii centrum nie zrezygnowało z kultury. Najlepszym tego dowodem jest zbliżająca się wystawa Andrzeja Mleczki, a także kooperacja z polskimi artystami Raspazjanem i kawazmlekom.
W czasie trwania wystawy klienci Bonarki będą mogli otrzymać designerskie akcesoria (kubki i plakaty) zaprojektowane przez dwójkę utalentowanych artystów – Izę Kachel znaną w sieci jako „kawazmlekom”, oraz Jana Michała Raspazjana. Zasady promocji są proste: wystarczy w dniach 27 – 30 sierpnia zrobić zakupy w Bonarce za min. 200 zł (maksymalnie na 2 paragonach) i zarejestrować się w aplikacji SEZAM. Nagrody będą do odbioru w godzinach 12:00 – 19:00 w specjalnym stanowisku na placu przy InfoPunkcie. Szczegóły akcji na bonarkacitycenter.pl
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |