Miłosny mural literacki Big Book Festival

MIŁOSNY MURAL BIG BOOK FESTIVAL.
WESPRZYJ WYJĄTKOWY PROJEKT!

Start zbiórki - 29 lipca 2020!
Finał zbiórki - 27 sierpnia 2020!

Szykujemy spektakularną niespodziankę dla wszystkich wielbicieli literatury i street artu.

Na ścianie budynku przy ul. Dąbrowskiego 81, w którym na co dzień działa centrum innowacji literackich Big Book Cafe, powstanie literacki mural. Inspiracją projektu jest tytuł głośnej powieści „Miłość w czasach zarazy“ Gabriela Garcíi Márqueza i pochodzące z niej zdanie: „Na tym świecie nie ma nic trudniejszego od miłości”.
Książkę, która zostanie zilustrowana na muralu wybrali czytelnicy w specjalnym plebiscycie. Wybór tytułu wskazuje na to, że mural będzie nie tylko odzwierciedleniem wielkiej miłości do dzieła kolumbijskiego noblisty, ale również zapisem popandemicznego czasu, w którym powstaje projekt.

Rusza społeczna zbiórka. Fundacja "Kultura nie boli" przeznaczyła połowę środków potrzebnych do stworzenia wielkiego, barwnego malowidła - drugą połowę możecie sfinansować Wy, wpłacając drobne nawet datki poprzez stronę zrzutka.pl. Dołączcie do grona fundatorów!  Zbiórkę prowadzimy do 27 sierpnia, każde wsparcie się liczy!
Zrzutka znajduje się tu: https://zrzutka.pl/ssu599

Pomysł stworzenia muralu wyszedł od działającej w budynku przy ul. Dąbrowskiego 81 Fundacji „Kultura nie boli“, organizatora Big Book Festival, największego festiwalu literackiego w stolicy. Przez cały rok Fundacja prowadzi na Mokotowie centrum innowacji literackich Big Book Cafe. Tu znani polscy i zagraniczni autorzy spotykają się z czytelnikami, odbywają się premiery i dyskusje o książkach, a także spektakle, koncerty, czytania – wszystko inspirowane znakomitą literaturą. Tutaj też odbywać się będą wybrane wydarzenia Big Book Festival 2020, którego hasłem jest CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE.

Nawiązując do hasła tegorocznego festiwalu zapragnęliśmy dać wyraz naszej miłości do książek. Jeśli dzielicie ją z nami i nieobojętna jest Wam estetyka miejskiej przestrzeni, pomóżcie nam ozdobić w wyjątkowy sposób budynek Fundacji. Odsłonięcie muralu odbędzie tuż przed tegorocznym Big Book Festiwalem, zaplanowanym na 28-30 sierpnia.

Liczymy na Wasze wsparcie w realizacji tego projektu! Każda złotówka się liczy! Czyż nie będzie przyjemnie wypić kawę w Big Book Cafe patrząc na Florentina i Ferminę – bohaterów romansu wszech czasów, jak pisał o „Miłości w czasach zarazy“ Jerzy Pilch?

Mural stworzy Mikołaj Rejs, artysta zajmujący się street artem, edukacją artystyczną oraz społeczną funkcją sztuki. Mikołaj brał udział w licznych festiwalach graffiti i street artu, tworzył projekty do albumów i dla czasopism o sztuce i fotografii, jest autorem niezwykle oryginalnych ilustracji i zachwycającej okładki zbioru piętnastu baśni ludowych z całego świata „Baśnie, których nie czytano dziewczynkom“ Myriam Sayalero (Wydawnictwo Dwukropek). Jego prace znajdują się min. w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Jest tegorocznym stypendystą Miasta Kraków w kategorii ,,Street art” – sztuka uliczna.

Więcej o artyście: mikolajrejs.com, instagram.com/mikolaj_rejs

Partnerem akcji jest Street Art Doping.

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.08.20, autor: blackrose)
Tagi: Miłosny mural literacki Big Book Festival
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia