Wystawa Agnieszki Gotowały - "Jestem swoim domem"

Fotofestiwal 2020 w galeriach Łódzkiego Domu Kultury już po raz kolejny!

8 sierpnia w Galerii Imaginarium otworzymy dla wszystkich wielbicieli fotografii wystawę Agnieszki Gotowały "Jestem swoim domem". Czekamy na Was! 

JESTEM SWOIM DOMEM jest częścią procesu poszukiwania wewnętrznego domu w odniesieniu do wielowymiarowej relacji z naturą. Jest to podróż w głąb natury, w głąb siebie, która zawiera w sobie elementy transformacji. Doświadczanie złożoności przyrody, wszystkich jej żywiołów, cykliczności i intensywności staje się drogowskazem w poznawaniu i oswajaniu ukrytych stanów wewnętrznych. Odczuwanie tego co zapomniane przybiera charakter swoistego rytuału, w którym możliwe staje się dotykanie podświadomych warstw.

W pracy nad prezentowanym cyklem artystka połączyła różne ścieżki swojej praktyki. Z jednej strony, doświadczenie pracy z ciałem, performansem, z drugiej strony praktykę fotograficzną skupioną na naturze i emocjonalnym aspekcie krajobrazu. Fotografie są wynikiem działań, które inicjowała i którym się poddawała. Jednocześnie stanowią ramy, w których działania te mogły być podejmowane.

Wędrówki po odludnych terenach, doświadczenie zimna, nagości i samotności to kluczowe składowe procesu uruchomionego przez fotografkę. Powstałe zdjęcia są jego zapisem, rejestracją zmiany. Wyrazem fascynacji naturą i doświadczaniem jej na wielu poziomach, w szczególności na poziomie sensualnym. Procesem scalania się z pierwotnym środowiskiem człowieka, w wymiarze związanym zarówno z fizycznością, jak i duchowością, który skutkuje ukojeniem. Docieraniem do metaforycznego domu, którym sami dla siebie jesteśmy.


Agnieszka Gotowała (1986) - artystka multidyscyplinarna, pracuje w obszarze sztuk wizualnych i performansu. Ukończyła Fotografię na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Po studiach zaczęła również rozwijać warsztat performatywny. W swojej twórczości koncentruje się na procesach poszukiwań, doświadczania i transformacji w obszarach związanych ze stanami człowieka oraz natury, jak i pamięcią i tożsamością w nich zawartą.
Jej prace były wystawiane w galeriach w Polsce i zagranicą oraz prezentowane podczas festiwali fotograficznych m.in. Suwon International Photo Festival, Photo LA w Los Angeles, OFF Festival w Bratysławie, Copenhagen Photo Festival, Month of Photography w Los Angeles. Prace fotograficzne były publikowane w magazynach takich jak m.in. The Earth Issue, rûm, Propeller, SCOPIO, HANT Magazine, GUP Magazine, Der Greif, Prism. Jest laureatką PhotoLab Batumi Photo Days 2019. Najnowszy cykl prac „Jestem swoim domem”, nad którym pracowała w latach 2016-2019, został zrealizowany m.in. podczas rezydencji artystycznych Long Island Artist Residency oraz KHMessen Artist Residency w Norwegii.

www.agnieszkagotowala.com

Wystawa powstała przy współudziale Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu – Galerii “Miejsce przy Miejscu 14”

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.08.20, autor: blackrose)
Tagi: wystawa, Jestem swoim domem, Agnieszka Gotowała
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia