Brak planów na sobotni wieczór? To zbawienną wieść przesyłam… Już dziś w ramach festiwalu Re:wizje, radosny indie folkowy warszawski zespół Paula i Karol, będą promować swoją debiutancką płytę „Overshare”. Jeśli nadal wizja polegiwania na kanapie jest bardziej kusząca, dodam, że wstęp jest całkowicie bezpłatny.
Swoją muzyczną karierę jako duet rozpoczęli w 2009 roku i bez problemu podbili serca publiczności. Grali na wszystkich najważniejszych polskich festiwalach 2010, supportowali amerykański zespół Beirut i kanadyjską wokalistkę Basię Bułat, za każdym razem zbierając dzikie owacje. Dziś są jednym z najbardziej nowatorskich i oryginalnych zjawisk na naszej rodzimej scenie muzycznej.
Tworzą dźwięki za pomocą gitary, skrzypiec i cymbałków, co w połączeniu z ich głosami i tekstami daje lekki, radosny i całkowicie bezpretensjonalny efekt. Podczas ich żywiołowych występów po prostu nie da się nie uśmiechać, a wykonawców, aż chce się wyściskać. Z reguły od takiej ilości słodyczy może człowieka zemdlić, ale co dziwne w tym przypadku chce się jeszcze.
Tak więc, jeśli macie ochotę na całą masę nietuczącej słodyczy, poderwijcie się wszyscy z przed monitora i czym prędzej udajcie się na Paulę i Karola.
4.12, Pałac Kultury i Nauki
20:15 Sala Ratuszowa, wstęp wolny
Fot. artist. arch
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |