Pokaz dokumentu muzycznego "Die Toten Hosen - żyjesz tylko raz"

10 czerwca o godz. 20:00 zapraszamy na dokument muzyczny i koncertowy o Toten Hosen – legendarnej grupie punk-rockowej z Niemiec, kręcony podczas ich największej trasy koncertowej.

Wydarzenie online!


O FILMIE:

Punk-rockowa supergrupa Toten Hosen z Düsseldorfu to prawdziwy fenomen. Toten Hosen powstał w 1982 roku. Korzenie muzyczne zespołu od początku są mocno osadzone w kulturze niemieckiego punka. W ciągu 36 lat na scenie zespół sprzedał ponad 19 mln płyt. Ich utwory poruszają ważne i mniej ważne tematy, od polityki po zabawę, ale zawsze były istotnym głosem pokolenia. Dla Campino, wokalisty i autora tekstów, punk był w latach 70 i 80 jedyną alternatywą dla „dusznej” rzeczywistości Zachodnich Niemiec. Do dziś od tej alternatywy nie oddalają się ani na chwilę.

W dokumencie muzycznym Żyjesz tylko raz, Cordula Kablitz-Post towarzyszy legendarnym muzykom podczas jednej z największych tras koncertowych w historii zespołu „Laune der Natur”, promującej ich najnowszy album. Tourne obejmuje wszystkie największe niemieckie miasta i jest także manifestem politycznym zespołu, który otwarcie sprzeciwia się rasizmowi.  Kamera obecna jest zarówno na scenie podczas koncertów jak i za kulisami. Film jest intymnym portretem zespołu i zapisem trasy, która staje się prawdziwym emocjonalnym rollercoaster’em : wspólne koncerty i ich świętowanie, nagła utrata słuchu przez Campino, wątpliwości i nowe otwarcie, potem triumfalny powrót do korzeni i na „rodzinny” stadion, a także występ podczas specjalnego święta pt. „ Hosen-Fest” w Buenos Aires w Argentynie.

Współautorem zdjęć do dokumentu jest wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy,  brytyjski reżyser Paul Dugdale, znany także jako współautor nagrań koncertowych dla Rolling Stones czy Coldplay.


Tytuł Oryginalny: Weil Du nur einmal lebst – Die Toten Hosen auf Tour
Niemcy 2019 , dokument
czas trwania: 107 min.

Wydarzenie odbędzie się na jedynej w Polsce, nowoczesnej platformie zrzeszającej kilkadziesiąt kin studyjnych - Mojeekino.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.06.20, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Die Toten Hosen - żyjesz tylko raz, wydarzenie online
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia