Koncert zespołu Besides w Rzeszowie

Klub Vinyl w Rzeszowie serdecznie zaprasza 2 października o godz. 19:00 na koncert zespołu Besides.

Besides - jeden z czołowych przedstawicieli post-rocka w kraju, powraca z nową płytą zatytułowaną „Bystanders”. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) - album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.

Tak o projekcie mówi zespół:

“Auschwitz – symbol zła absolutnego. Urodziliśmy się tutaj i tutaj żyjemy. Ciągle próbujemy przepracować żałobę podświadomie odziedziczoną po pokoleniach uwikłanych w tamten koszmar. Nasz projekt to próba konfrontacji z własnymi emocjami, przerażaniem, bezsilnością wobec masowości i anonimowości śmierci. To również wyraz naszego sprzeciwu wobec prób ‘oswojenia’ pamięci o tamtych wydarzeniach. Nasza niezgoda na obojętność, milczenie, na wszechobecny hejt.”                                                                                                                                                             

Płytę promują dwa single: „Ich bin wider da!”, inspirowany historią pierwszego transportu więźniów do obozu Auschwitz oraz „Last Lullaby” – historia Heleny Płotnickiej.

Premiera albumu „Bystanders” odbyła się na 27.01.2020.

Link do video „Ich bin wieder da!“

Link do audio „Last Lullaby”

Link do “Bystanders” na platformach streamingowych - https://id.ffm.to/bystanders

Link do “Bystanders” na You Tube -

Link do strony zespołu - http://www.besides.pl/en/home/

Link do „Generic interview”  - wywiadu z członkiem zespołu, Piotrem Świąder-Kruszyńskim, który opowiada o inspiracjach i kulisach powstania koncept-albumu.
https://drive.google.com/file/d/1Ycqn0eWNXj8qWzeIrCNzcWmk4k4keSnk/view
Link do recenzji Jarka Szubrychta w „Gazecie Wyborczej”
https://wyborcza.pl/7,113768,25633100,siekiera-motyka-szarlotka-rodzinna-tajemnica-w-cieniu-wielkiej.html

Sławek Krzanowski

Wokalista, gitarzysta, autor muzyki oraz
tekstów. W przeszłości związany z zespołami Lord oraz Lumines. Obecnie działający jako artysta solowy. Melodyjne piosenki, osobiste teksty, specyficzna muzyczna wrażliwość to znaki rozpoznawcze muzyka z Brzeszcz. W 2019r. ukazał się pierwszy singiel pt. ,,Do połowy” . Pozwolił on zakwalifikować się do ogólnopolskiego programu dla artystów ,, Tak Brzmi Miasto” - inkubator. Piosenka pojawiła się w wielu lokalnych rozgłośniach radiowych, zajęła także pierwsze miejsce w grudniowym podsumowaniu audycji ’’Będzie Głośno!” w radiowej Czwórce. Występy solowe to nowa, rozwojowa formuła, kolejny krok na artystycznej drodze. Wokal, gitara wspierane komputerem oraz syntezatorem, niebanalne piosenki, wszystko to składa się na niecodzienny klimat koncertów.

B17

Zespół B17 powstał w grudniu 2014r. a ich pierwszy koncert miał miejsce podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Skład zespołu tworzy trójka braci:
Dawid -gitara basowa,
Damian - perkusja
Kamil Wołczasty - gitara elektryczna oraz przyjaciel
Łukasz Urbański - gitara elektryczna. Wszyscy są absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Leżajsku.

Od roku 2016 zespół B17 rozpoczął współpracę z Weroniką Jeleśniański, która jest wokalistką aktywnie udzielającą się w różnych projektach muzycznychi aktorskich. Mimo zróżnicowanych gustów muzycznych wraz z chłopakami odnajdują wspólną ścieżkę muzyczną.
Zespół B17 z powodzeniem brał udział w licznych konkursach muzycznych. W 2015 roku swoje występy dla szerszej publiczności rozpoczął ogromnym wyróżnieniem – formacja
B17 wzięła udział w Konkursie dla Młodych Muzyków Nowe Źródła Gorajec 2015 w kategorii Rock, organizowanym przez Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”.
Podczas finału tego konkursu w Tomaszowie Lubelskim, Jury zafascynowane występem młodych artystów przyznało im I Nagrodę w kategorii Rock.
Kolejnym dużym osiągnięciem jest I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz nagroda specjalna Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej
"Women's Power" w Grójcu koło Warszawy.
Zespół B17 promuje ambitną progresywną i post-rockową muzykę, zarówno w wersji instrumentalnej jak i z wokalem. W roku 2018 zostali finalistami międzynarodowego festiwalu Carpathia Rzeszów Festival, na którym zaprezentowali autorski utwór „AKI”, który już wcześniej został doceniony przez jury XII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O GĘSIE PIÓRO” w SDK w Stalowej Woli.

https://www.facebook.com/pages/category/Musician-Band/B17-353987251478497/

Dodaj artykuł do:
(dodano 18.05.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Klub Vinyl, Besides, Rzeszów, koncert 2020
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
Jodełka Joanna
2
Winnicka Ewa
3
Woods Sherryl
4
Wilhelm Kate
5
Hałas Agnieszka
6
David Hatcher Childress
7
Terry Pratchett
8
Michael Katz Krefeld
9
James Marlon
10
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia