Już w najbliższy piątek, 13 marca trafi do sklepów muzycznych krążek „Echo Echo” IAMX.
Wydawnictwo zapowiada singiel „Surrender” oraz utwór „Kiss and Swallow”.
- Od zawsze chciałem nagrać akustyczny album. Prace nad wszystkimi moim utworami zaczynam z reguły na pianinie lub gitarze. Z czasem przekształcają się one w potwory znane z płyt. Postanowiłem odwrócić ten proces, wrócić do podstaw songwritingu – mówi Chris Corner o swoim nowym albumie „Echo Echo”.
Płyta „Echo Echo” powstawała we współpracy z wielokrotnym zdobywcą nagrody Grammy, Davidem Botrillem (Tool, Muse, Peter Gabriels), w studiu nagraniowym Cornera w Kalifornii. Początkowo planowali nagrać epkę. Powstał pełnowymiarowy album, na który złożyły się akustyczne wersje utworów z bogatego dorobku IAMX.
Tytuł albumu Corner zaczerpnął z utworu „Kiss and Swallow”.
- To była pierwsza piosenka IAMX, pierwszy album IAMX... pierwszy krok w nieznane jako artysta solowy – tłumaczy.
Transformacja i poszukiwanie nowego to podstawy artystycznej działalności Cornera. Początki jego kariery to występy z trip-hopowym zespołem Sneaker Pimps. Następnie rozpoczął działalność solową jako IAMX, tworząc swój ponadgatunkowy świat. Eksperymentował z muzyką elektroniczną nasycając ją punkową energią i osobistymi tekstami. Mroczne aleternatywne dźwięki tworzeone przez Cornera, jego ekspresja sceniczna, teledyski i intrygująca osobowość złożyły się na odważną i wyjątkową postać na muzycznej scenie.
W ramach promocji albumu „Echo Echo” IAMX wystąpi w Polsce. Koncert odbędzie się 28 kwietnia w klubie Progresja w Warszawie. W sprzedaży są jeszcze dostępne ostatnie bilety: http://bit.ly/2vD1Twh
Tracklista krążka "Echo Echo":
01. I Come With Knives (Acoustic)
02. Kiss And Swallow (Acoustic)
03. Mercy (Acoustic)
04. I Salute You Christopher (Acoustic)
05. The Background Noise (Acoustic)
06. You Can Be Happy (Acoustic)
07. Bernadette (Acoustic)
08. Spit It Out (Acoustic)
09. Insomnia (Acoustic)
10. The Power And The Glory (Acoustic)
11. Surrender (Acoustic)
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |