Posłuchaj nowego singla "Zakrzewo" The Road Dogs

Krąży już po stacjach radiowych singiel „Zakrzewo“, promujący nową płytę The Road Dogs, zatytułowaną „Circle Of Blues“. 

Zespół The Road Dogs powstał w 2007 roku w Mińsku na Białorusi. Jego styl muzyczny to mieszanka blues-rocka, tradycyjnego bluesa, southern rocka, funku, soulu i gospel. Koncertował na wielu europejskich festiwalach bluesowych i jazzowych: w Polsce (Suwałki Blues Festival, Blues Express Zakrzewo, Ochota Blues Festival, Gdynia Blues Festival), Serbii (Nišville Jazz Festival), Gruzji (Sairme Blues Summit), Czechach (Blues Aperitiv Šumperk) i Rosji (Suzdal Blues-Bike Festival).

Teksty do kompozycji zespołu pisane są w językach: angielskim, polskim, rosyjskim i białoruskim. Przykładem jest piosenka „Zakrzewo” z nowej płyty zespołu, napisana w języku polskim! "Circle Of Blues" to druga płyta w dyskografii zespołu The Road Dogs, wydana tym razem w Polsce przez wytwórnię Flower Records. W ciągu sześciu lat od wydania pierwszego albumu "No 1" zmienił się skład zespołu. Nowym basistą został Eugene Stepanov, który jest autorem kilku piosenek na nowej płycie. Gitarzysta Georgy Stankevich zmarł na kilka miesięcy przed wydaniem płyty, jednak Jego gitara i chórki zostały zarejestrowane i znajdują się na tym krążku. Założyciele grupy pozostali bez zmian - gitarzysta Vadim Haliullin, frontman Sergey Sklyarov i perkusista Maxim Marchenko.

Nowa płyta ma charakter międzynarodowy. Zaproszeni do nagrań muzycy, to m.in.: Michael D. Ward – amerykański gitarzysta i autor tekstów, oraz Michał Kielak, który nie tylko gra na harmonijce na tej płycie, ale także jest stałym członkiem grupy podczas tras po Europie. Wszystkie utwory na tym albumie łączy jedna rzecz - miłość muzyków do muzyki, którą komponują i wykonują, pasja życia i poszukiwanie sensu. Nie ma tu fałszu i pozorów. Dzięki temu albumowi muzycy podsumowują pierwszą dekadę działalności grupy i nie zamierzają na tym poprzestawać.

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.02.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: The Road Dogs, Zakrzewo, singiel
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Herbut Igor
2
Pearl Jam
3
Jan Rapowanie , Nocny
4
Renata Przemyk
5
Rojek Artur
6
Płomień 81
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Yi'nan Diao
2
Nat Faxon, Jim Rash
3
Jan Komasa
4
Destin Daniel Cretton
5
Robert Gliński
6
Piotr Adamski
7
Marco Bellocchio
8
Kristina Grozeva, Petar Valchanov
9
Giuseppe Capotondi
10
Warwick Thornton
1
Lars von Trier
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Jarosław Murawski
9
Michaił Bułhakow
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia