12 Tenors & Diva w Koszalinie

Filharmonia Koszalińska zaprasza 18 marca 2020 roku o godz. 19:00 na koncert 12 Tenors & Diva.

12 Tenors & Diva - to pierwszy międzynarodowy projekt muzyczny, który powstał w Polsce i jeden z nielicznych na światowym rynku muzycznym Show Business'u, i nie ma sobie równych, zarówno pod względem bogactwa wykonawców, barw, potęgi światowej wokalistyki, jak i poziomu wykonawczego.

Producentem programu jest znany od 20 lat światowej publiczności Maestro Woytek Mrozek - producent, dyrygent, kompozytor, aranżer, solista i manager sztuki, artysta o niepodważalnym autorytecie. Zespół tworzą międzynarodowi artyści - wokaliści grupy LeonVoci - obdarzeni naturalnym i pięknie brzmiącym głosem o wyrazistej i niezwykle barwnej ekspresji oraz zespół Kalophonia, wykonujący głównie utwory nawiązujące do stylu a cappella. Obok nich, na scenie zobaczymy Melanie Goerlitz gwiazdę z Nowego Jorku, która jako solistka bierze udział w wielu produkcjach broadwayowskich, a także koncertuje na scenach USA oraz Europy. Goerlitz jest absolwentką prestiżowego Carnegie Mellon University w Pittsburghu, po którego ukończeniu otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz stypendium na studia mistrzowskie we Włoszech. Po ukończeniu klasy mistrzowskiej Melanie Goerlitz odniosła swój pierwszy sukces - profesjonalny debiut operowy w Nannetta Falstaff i Musetta w Cyganerii, który został zarejestrowany archiwalnie przez Radio City Rocckettes. Melanie Goerlitz zatrudniona jest w amerykańskim "National Tours" jako solistka specjalizująca się w wykonaniach "Swing Broadway Musical i Pop".

Solistom towarzyszy światowej klasy Narodowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej INSO, która koncertuje każdego roku w największych salach koncertowych Europy, m.in. w Filharmonii w Berlinie, w Zurychu, w Monachium czy Concertgebouw w Amsterdamie.

Charakterystycznym dla koncertów 12 Tenors & Diva jest wirtuozeria wokalu, kolor wielogłosowości, połączony z humorem, dzięki czemu burzą oni stereotypowy obraz klasycznej muzyki wokalnej i instrumentalnej. W ten magiczny wieczór usłyszymy najsłynniejsze i najpiękniejsze fragmenty operetek, oper, musicali oraz aranżacje utworów współczesnych, rockowych i pop kultury takich, jak ponadczasowa Granada Austina Lary, czy też hit Jana Kiepury Brunetki Blondynki, oklaskiwany na całym świecie przebój grupy Il Divo Unbrake My Heart, czy też We Will Rock You zespołu Queen, przeboje grupy ABBA: Mamma Mia, Dancing Queen oraz ponadczasowe hity Whitney Houston - All at once czy I wanna dance with someboby , Hallo - Beyonce czy duet Shallow z Bradlayem Cooperem i Lady Gagą z filmu Narodziny Gwiazdy nagrodzony Grammy w 2018 r. i wiele innych muzycznych niespodzianek.

12 Tenors & Diva , to potęga wokalu, która wzbudza entuzjazm nie tylko dzięki odmiennym możliwościom głosowym, ale także poprzez porywającą energię na scenie, która udziela się publiczności. Każdy koncert jest świętem muzyki wokalnej, a publiczność wprost uwielbia miły i autentyczny, sceniczny wizerunek wykonawców.

Zapraszamy wszystkich melomanów i miłośników światowej wokalistyki w klimatyczną podróż w dobrym muzycznym stylu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.01.20, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Filharmonia Koszalińska, 12 Tenors & Diva, koncert
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia