Wieczór autorski niewidomego pisarza Marka Kalbarczyka

Czy niewidomi mogą być pisarzami, biznesmenami, sportowcami?
Dowiedzcie się, jak funkcjonują niewidomi!
Czy potrzebują Waszej pomocy, jakimi są ludźmi i czym się zajmują?

W Instytucie Reportażu  w Warszawie spotkamy się z Markiem Kalbarczykiem, autorem, który napisał już 50 książek i poradników, a pod koniec roku 2019 wydał dwie najnowsze: "Obrazy, które gdzieś hen uciekły" oraz „Ich trzecie oko”.

Autor będzie mówić o świecie dotyku i dźwięku, w którym obracają się niewidomi! Czy wiecie, że gdy się nie widzi zwyczajnie, widzi się trzecim okiem? Co to jest? Nic trudnego się dowiedzieć – wystarczy być na spotkaniu i posłuchać.

Gdzie?
Faktyczny Dom Kultury (naprzeciwko Wrzenia Świata)
Ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie

Kiedy?
3 lutego od 18:30

WSTĘP WOLNY

Już niedługo opublikujemy harmonogram spotkania, informacje o poczęstunku, o udziale zapowiedzianych mediów, patronach oraz, co najważniejsze, o zakresie tematycznym spotkania.
Zapewniamy, że niezależnie od rodzaju literatury jaką czytacie, spotkanie autorskie z Markiem Kalbarczykiem to rozrywka połączona z fascynującym dialogiem o tym co widać, gdy się nie widzi, albo czego się nie widzi, gdy tak łatwo widzą wszyscy inni.

Marek Kalbarczyk – niewidomy informatyk, menadżer, autor poradników matematycznych i rehabilitacyjnych, redaktor prowadzący audycje (teraz w radiu, a wcześniej w telewizji), wreszcie autor opowiadań o niewidomych i ich świecie. Jest współautorem pierwszego dostępnego na rynku syntezatora polskiej mowy, projektantem i twórcą specjalistycznego oprogramowania. Stworzył i prowadzi kilka instytucji, wśród których za najważniejszą uważa Fundację Szansa dla Niewidomych.

Jego poradniki i książki różnią się od innych. Można powiedzieć, że mają nowatorski charakter. Swoje poradniki nazywa nieporadnymi. Dlaczego? Są bowiem napisane w niestandardowej konwencji. Pomiędzy fragmenty merytoryczne autor wkleja opowiadania o niewidomych bohaterach. W ten sposób przedstawia nie tylko treści merytoryczne, ale także autentyczne relacje pokazujące, jak jest nie widzieć wcale lub widzieć niewiele. Wśród jego tytułów na wyróżnienie zasługują m.in.: „Świat otwarty dla niewidomych”, „Czy niewidomy może zostać prezydentem?”, „I ty możesz zostać matematykiem”, „Dotykownik – atlas wypukłej grafiki”, „Dotknij pięknej Opolszczyzny”, „Smak na koniuszkach palców”, „Perły Mazowsza dla Ciebie”, „Przewodnik znakomity - Jan Karski - wybitny dyplomata, honorowy obywatel i świadek nadziei”, „Dotyk Solidarności”, „Epilogi przywracające nadzieję”.

Publikacje Marka Kalbarczyka są kontynuacją starań autora o to, by świat zrozumiał, iż być niewidomym oznacza co innego niż kiedyś. Teraz to tylko poważne utrudnienie, a nie dyskwalifikujące kalectwo. Autor jest dobrym na to przykładem, gdy jako niewidomy tak samo dobrze projektował programy komputerowe, pisze książki, tworzy firmy i nimi zarządza. Jest dobrym mówcą, który potrafi zarazić innych ważnymi ideami.

Za swoją działalność otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: tytuł Superlodołamacza i Człowieka bez barier, Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, odznaczenie Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach „Pax et gaudium in Cruce”, wyróżnienie w konkursie Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Społeczna Odpowiedzialność Biznesu.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.01.20, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Wieczór autorski, Marek Kalbarczyk, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Marilyn Manson
2
Mikromusic
3
Krzysztof Zalewski
4
Cleo
5
Cerekwicka Kasia
6
Hurts
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Lech Majewski
2
Diao Yinan
3
Kōji Fukada
4
Florian Henckel von Donnersmarck
5
Daniel Cohen
6
Jan Holoubek
7
Wang Xiaoshuai
8
Stéphane Haskell
9
Maria Sødahl
10
Marek Lechki
1
Falcones Ildefonso
2
Jodko-Kula Elżbieta
3
Lackberg Camilla
4
Niemczynow Anna H.
5
Minier Bernard
6
Sykes Sam
7
Stelar Marek
8
Tolkien John Ronald Reuel
9
Babina Natałka
10
Borkowski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia