Koncert Mantr: Michał Rudaś & Tomasz "Ragaboy" Osiecki

Zapraszamy na Koncert Mantr w wykonaniu Michała Rudasia (wokal, harmonium) i Tomasza „Ragaboya” Osieckiego (sitar, dilruba, programming) - uznanych na rynku muzycznym artystów, którzy pobierali nauki muzyki u indyjskich mistrzów, a poza działalnością muzyczną praktykują aktywnie jogę.

Koncert odbędzie się w klimatycznym i bardzo korzystnym energetycznie miejscu, jakim jest Shakti. Szkoła Jogi w Warszawie.

Uczestnicy koncertu nie tylko usłyszą najpiękniejsze starożytne mantry śpiewane w Sanskrycie, ale poznają też ich znaczenie oraz działanie i będą mogli zaśpiewać je wspólnie z wokalistą. W ten sposób koncert przeistacza się we wspólne intonowanie mantr, które oczyszcza nasze umysły i serca, zwiększając świadomość naszej prawdziwej tożsamości.

fragment występu live:

więcej o artystach:

Michał Rudaś to artysta od lat zajmujący się klasyczną muzyką indyjską, której tajniki zgłębiał podczas swoich wielu podróży do Indii u mistrza ragi indyjskiej Anupa Misry, profesora Sanskrit University w Varanasi. Inspiracje i umiejętności zdobyte w Indiach przekuł w autorskie projekty muzyczne: albumy oraz liczne koncerty. Ma na koncie 4 płyty, w tym 3 głęboko inspirowane muzyką indyjską: “Shuruvath” ,„Changing” oraz wydany z zespołem Healing Incantation  „Mystic India”, będący interpretacją klasycznej muzyki indyjskiej.

Artysta za swój pierwszy album został nominowany do nagrody fonograficznej Fryderyk 2010 w kategorii Nowa Twarz Fonografii oraz jest laureatem nagrody Jury Sopot Top Trendy Festival 2009. Wokalista znany jest również w Polsce z programów rozrywkowych tj. „Jaka to melodia”, „Taniec z gwiazdami”, „The Voice of Poland” i „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a w Indiach ze swoich sukcesów w muzycznym telewizyjnym talent show „Dil Hai Hindustani” (2018), którego był półfinalistą.   Michał jest współtwórca projektu koncertowego „Mistyczne Indie”, w którym wraz z zespołem Healing Incantation wykonuje klasyczną muzykę indyjską, zespołu “Natya-Raaga”, łączącym klasyczną muzykę indyjską i taniec kathak w wykonaniu Magdaleny Niernsee oraz Koncertu Mantr  w duecie z Tomaszem "Ragaboyem" Osieckim, jak i solo. Michał Rudaś  jako jedyna osoba w Polsce specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów wokalnych z szeroko rozumianego śpiewu indyjskiego, ponadto prowadzi też warsztaty ogólnowokalne i z improwizacji wokalnej.

Tomasz "Ragaboy" Osiecki (sitar,dilruba, elektronika, programming) - współpracował z: Hey, Kayah, Anią Rusowicz, Michałem Rudasiem T.Love, Sorry Boys, Haliną Młynkovą, Anną Jurksztowicz, Lari Lu, Pawbeats, komponował też dla Meli Koteluk. Na stałe jako gitarzysta związany jest z zespołem ISLE OF LOVE. Ma na koncie solową producencką płytę "Golden Sitar Star". Gry na sitarze uczy się m.in.u Alokescha Chandry (ucznia Pandita Raviego Shankara). Jest również współzałożycielem duetu "Healing Incantation" wraz z Adamem Słupczyńskim (tabla), z którym nagrał album "Healing Incantation". W 2017 roku duet ten nagrał i wydał wraz z Michałem Rudasiem wspólną płytę "Mystic India" oraz stworzył projekt koncertowy "Mistyczne Indie" prezentujący klasyczną muzykę indyjską - ragę. Tomasz wraz z Michałem Rudasiem są również współzałożycielami projektu “Natya-Raaga”, łączącym klasyczną muzykę indyjską i taniec kathak w wykonaniu Magdaleny Niernsee oraz drugiego projektu: Koncertu Mantr.

bilety: 30 zł rezerwacja mailowa info@shaktiszkolajogi.pl do 13.12, 35 zł w dniu koncertu
Liczba miejsc ograniczona

godz. 19:00
czas trwania koncertu: ok.2 godz

Shakti. Szkoła Jogi, Warszawa ul. Lwowska 17 lok.19

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.12.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Koncert Mantr, Michał Rudaś, Tomasz Ragaboy Osiecki, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Halsey
2
Miuosh
3
Gomez Selena
4
Various Artists
5
Kesha
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
Brodka
1
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
2
William Eubank
3
Małgorzata Imielska
4
Rupert Goold
5
John Chester
6
Władysław Pasikowski
7
Alice Winocour
8
Elia Suleiman
9
Nora Fingscheidt
10
Jay Roach
1
Sinicka Alicja
2
Sekielski Tomasz
3
Barry Jessica
4
Black Holly
5
Morris Heather
6
Moyes Jojo
7
Hansen Andres
8
Coben Harlan
9
Pilipiuk Andrzej
10
Kepnes Caroline
1
Ray Cooney
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Martyna Majok
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia