Koncert „Muzyka Równości” - chóry Voces Gaudii i dIE TAKTLOSEN

30 listopada w Warszawie odbędzie się wspólny koncert polskiego chóru #LGBT+ Chór Voces Gaudii i niemieckiego chóru LGBT+ dIE TAKTLOSEN. Przypomnimy na nim muzycznie dlaczego wolność, równość, poszanowanie praw obywatelskich, równe prawa do miłości oraz tolerancja bez względu na płeć, wiek, tożsamość płciową, narodowość czy wyznanie są najważniejsze i dlaczego trzeba o nich pamiętać, na co dzień, zwłaszcza po ostatnich wyborach parlamentarnych.

Niemiecką Kolonię z Warszawą, mimo że dzieli je 1111 km, łączy dużo więcej - muzyka i zaangażowanie w sprawy #LGBT+ - walka o tolerancję, równość i związki partnerskie. To będzie pierwszy w historii występ niemieckiego chóru LGBT+ w Warszawie.

Tego wieczora wybrzmią także utwory popowe i rockowe w aranżacjach chóralnych. Nie zabraknie też utworów klasycznych oraz piosenek zaangażowanych społecznie, dotyczących równych praw do miłości dla wszystkich, małżeństw jednopłciowych i tolerancji.

Koncert poprowadzi Renata Kim, dziennikarka, szefowa działu Społeczeństwo w Newsweeku.

Liczba miejsc jest ograniczona. Cegiełka to 30 PLN, ale można wpłacać więcej. Cały dochód z cegiełek zostanie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacyjnych oraz cele statutowe Stowarzyszenia Voces Gaudii. Cegiełki można zakupić przed wydarzeniem lub online na www.voces.pl/muzyka-rownosci.

Cena cegiełki to sugestia organizatorów dotycząca wysokości minimalnej darowizny dla tych, którzy chcieliby wspomóc finansowo organizację naszego koncertu i otrzymać status "darczyńcy". Koncert nie jest wydarzeniem biletowanym, więc jakkolwiek zachęcamy do kupna cegiełek, tak zapraszamy na wydarzenie nawet przy innej wpłacie, a także przy braku kupna cegiełki. Ponieważ jednak sala ma ograniczona ilość miejsc siedzących, zastrzegamy sobie prawo do wpuszczenia "darczyńców" w pierwszej kolejności z listy gości. W wydarzeniu widnieje nazwa bilet, jako że Facebook nie daje innej opcji technicznie.

Koncert „Muzyka Równości” odbędzie się 30.11.2019 roku o godz. 19.00 w Studio Mąka (ul. Suwak 4) w Warszawie.

🎼 O chórach:
👉 dIE TAKTLOSEN, to najstarszy chór mieszany dla gejów, lesbijek i ich przyjaciół z niemieckiego Koln. Chór powstał w 1993 roku i od tego czasu znajduje się w czołówce niemieckich chorów tego typu. Chór wykonuje utwory popowe, rockowe, jazz, a także folkowe w aranżacja chóralnych. dIE TAKTLOSEN koncertuje na cały świecie, a ich występy odbyły się na prestiżowych imprezach LGBT+, m.in. w Berlinie, Paryżu, Dublinie i Amsterdamie. Więcej informacji na https://www.facebook.com/dIETAKTLOSEN/.

👉 Chór Voces Gaudii powstał z inicjatywy profesjonalnych muzyków w sierpniu 2014 roku. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, łącząca nie tylko pasję do śpiewania, ale także chęć zaangażowania osób nieheteronormatywnych w działania kulturalne i społeczne oraz m.in. polepszenie wizerunku społeczności LGBTQ. Chór Voces Gaudii chce nieść muzykę, radość i zarażać dobrą energią wszędzie, gdzie tylko możemy. W jego repertuarze znajduje się zarówno klasyka jak i muzyka rozrywkowa w aranżacjach chóralnych. Mimo, że chór ma swoją siedzibę w Warszawie, wystąpiliśmy łącznie dla ok. 8 tys. słuchaczy w Polsce i zagranicą. W chwili obecnej chór liczy prawie 35 osób członkowskich – osób LGBT+ oraz sojuszników sprawy. Więcej informacji na www.facebook.com/vocespl.

mat. pras.

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.11.19, autor: wanilia)
Dział muzyka
Tagi: Chór Voces Gaudii, chóru LGBT+ , dIE TAKTLOSEN, tolerancja, równość , związki partnerskie, małżeństwa jednopłciowe, geje, lesbijki, folk, pop, rock, chór,
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miuosh
2
Halsey
3
Kesha
4
Various Artists
5
Gomez Selena
6
Czesław Śpiewa
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
1
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne
2
William Eubank
3
Małgorzata Imielska
4
Rupert Goold
5
John Chester
6
Władysław Pasikowski
7
Alice Winocour
8
Elia Suleiman
9
Nora Fingscheidt
10
Jay Roach
1
Barry Jessica
2
Sekielski Tomasz
3
Małecki Robert
4
Black Holly
5
Morris Heather
6
Moyes Jojo
7
Hansen Andres
8
Coben Harlan
9
Pilipiuk Andrzej
10
Revol Elisabeth
1
Sławomir Mrożek, Andrzej Saramonowicz
2
Debbie Isitt
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia