YES w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu 9 maja 2020 roku

YES - legenda progresywnego rocka wystąpi 9 maja 2020 roku w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach trasy The Album Series 2020 Tour. 

Trasa koncertowa The Album Series 2020 Tour odbędzie się po bardzo udanej trasie #YES50 Anniversary z 2018 roku i ponownie w jej składzie znajdą się: Steve Howe (gitary), Alan White (perkusja), Geoff Downes (klawisze), Billy Sherwood (gitara basowa i wspierający wokal), Jon Davison (wokal) i Jay Schellen (dodatkowe bębny i perkusja).

Podzielonemu na dwie części koncertowi, towarzyszyć będzie doskonała oprawa muzyczna i wizualna. Pierwsza część zawierać będzie najpopularniejsze utwory z obszernej dyskografii YES. Podczas drugiej usłyszymy utwory z Relayer - siódmego studyjnego albumu zespołu i jednego z najbardziej charakterystycznych albumów YES.

Podczas koncertu we Wrocławiu będzie można również zobaczyć wystawę prac Rogera Deana - angielskiego malarza i grafika, projektanta okładek do płyt YES. Artysta będzie towarzyszyć muzykom podczas ich trasy The Album Series 2020. Wydany pod koniec 1974 roku w Atlantic Records, Relayer kontynuował sukces YES, osiągając #4 top albumów w Wielkiej Brytanii i #5 na US Billboard.

Relayer wyznaczył również lekką zmianę kierunku, ponieważ Patrick Moraz zastępując Ricka Wakeman’a na klawiszach, wprowadził do albumu ostrzejszy, bardziej awangardowy klimat. Idealnie pokazuje to otwierający album singiel Gates Of Delirium - prawie 22 minutowy utwór, który jest instrumentalną sekwencją bitwy klawiszy Moraza oraz gitary Steve'a Howe'a. Bitwa ustępuje miejsca pięknej balladzie Soon, która niesie cudowną pieśń pokoju i nadziei.

Kolejne utwory na płycie: Sound Chaser to prog-rockowo-jazzowy eksperyment fuzji pod silnym wpływem stylu Moraz'a oraz To Be Over - spokojne i delikatne zakończenie albumu, oparte na melodii Steve'a Howe'a.

Alan White: "Relayer, jak sądzę, jest jedną z najbardziej kreatywnych i interesujących kompilacji muzycznych w repertuarze zespołów. To wyzwanie i niezwykła przyjemność. Cieszę się, że mogę przywrócić tę muzykę na scenę koncertową w całej Europie. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy pojawią się na naszych koncertach, będą zadowoleni z tych występów tak samo, jak my lubimy je wykonywać dla naszej publiczności".

Założony w 1968 roku przez Jona Andersona i nieżyjącego już Chrisa Squire'a, YES jest jednym z najbardziej innowacyjnych, wpływowych i lubianych zespołów w historii muzyki rockowej.

Ich albumy z lat 70’: The Yes Album, Fragile, Close To The Edge, Yessongs, Tales From Topographic Oceans, Relayer i Going For The One były przełomowe pod względem stylu muzycznego i treści. Ich muzyka stała się również synonimem do twórczości artysty Rogera Deana, który odpowiada za charakterystyczny projekt logotypu YES, a jego projekty zdobiły okładki wielu albumów zespołu.

Ze sprzedażą ponad 50 milionów płyt, nagrodą Grammy YES zostało wprowadzone do The Rock And Roll Hall Of Fame w 2017 roku, gdzie wykonali Roundabout z albumu Fragile i Owner Of A Lonely Heart z albumu 90125 z 1985 roku.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.11.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: YES, Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, koncert
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Fabijański Sebastian
2
Airbag
3
Ware Jessie
4
Marcin Wasilewski Trio
5
Miller Mac
6
Tęskno
7
Ala|Zastary
8
Czesław Śpiewa
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Montero Carla
2
Moriarty Liane
3
Musso Guillaume
4
Falcones Ildefonso
5
Pilipiuk Andrzej
6
Perkins Stephanie
7
Kordel Magdalena
8
Iggulden Conn
9
Herbert Frank
10
Uson Clara
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia