8. Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży Halo Echo 2019

Już 13 września rozpoczyna się VIII Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży Halo Echo 2019. W Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się uroczysta inauguracja oraz pokazy filmów konkursowych. Przestrzeń kina zamieni się w kolorowy świat animacji widziany oczami dziecięcej wyobraźni.

Podczas trzech dni będzie można zobaczyć filmy przygotowane przez dzieci w wieku od 11 do 19 lat, posłuchać koncertów w wykonaniu adeptów Laboratorium Śpiewu i Mowy, a także wziąć udział w warsztatach z animacji.

Przegląd HALO ECHO to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej. Do konkursu zgłaszanych jest zwykle około 150 filmów animowanych, których treści ujawniają dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowią wyjątkowo atrakcyjne zjawisko artystyczne. Dziecięce filmy swoim uniwersalizmem i wdziękiem zyskują uznanie widzów w każdym wieku, szczególnie zaś dużą estymą cieszą się wśród rówieśników ich twórców. Od trzech lat Przegląd ma rangę Międzynarodowego, bo we Wrocławiu zaczęły pojawiać się prace dzieci z całej Europy. Popularność HALO ECHO wciąż rośnie, przybywa mu uczestników, sympatyków i obserwatorów. W zeszłorocznej edycji wzięło udział ok. 3000 osób.

Goście Przeglądu, a szczególnie najmłodsi miłośnicy filmów animowanych, będą mogli podziwiać dzieła filmowe autorstwa dzieci, uczestniczyć w koncertach, spotkaniach autorskich i warsztatach filmowych. Warsztaty stworzą im okazję zrealizowania swych pomysłów pod opieką profesjonalnych twórców obrazów animowanych, którzy uczestników zajęć wprowadzą w tajniki sztuki filmowej i pomogą im wykonać etiudy. Podczas spotkań i pokazów autorskich zaprezentowane zostaną filmy dzieci z dorobkiem artystycznym – dziełka wielokrotnie nagradzane na festiwalach i przeglądach filmowych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wejściówki dostępne u organizatora oraz w kinie na 30 minut przed rozpoczęciem imprezy. Dla grup zorganizowanych obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. Zgłoszenia należy kierować na adres: anielkalub@o2.pl

HALO ECHO 2019 jest organizowane przez Europejską Fundację Edukacji Filmowej (EFEF) we współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) oraz Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia współfinansującym Przegląd.

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.09.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: 8. Międzynarodowy Przegląd Filmów Animowanych Dzieci i Młodzieży Halo Echo 2019
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Osbourne Ozzy
2
Tame Impala
3
KARAŚ/ROGUCKI
4
Królik Bartek
5
Przybysz Paulina
6
Morrone Michele
7
Metheny Pat
8
O.S.T.R.
9
Sochacka Kaśka
10
Obel Agnes
1
Donato Carrisi
2
Ladj Ly
3
Autumn de Wilde
4
Xavier Dolan
5
Guy Ritchie
6
Monia Chokri
7
Cathy Yan
8
Tom Waller
9
Justine Triet
10
Warwick Thornton
1
Michał Siegoczyński
2
Reginald Rose
3
Marcin Szczygielski
4
Moises Kaufman
5
Pam Gems
6
Siemion Złotnikow
7
Ray Cooney
8
Aleksandra Wolf
9
Torben Betts
10
Marek Modzelewski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia