Festiwal filmowy "Konie i ludzie" we Wrocławiu

W dniach 9-13 września zapraszamy do DCF we Wrocławiu na festiwal „Konie i ludzie” będący częścią Europejskiego Festiwalu Konnego odbywającego się na Partynicach.

Od poniedziałku do piątku w DCF pokażemy 5 filmów, z których każdy w nieco inny sposób ukazuje wyjątkowość relacji człowiek - koń.

Wrocław od 2015 roku należy do elitarnego stowarzyszenia miast europejskich promujących się poprzez dziedzictwo konne i kulturę jeździecką – Euro Equus. W tej grupie są: hiszpańskie Jerez de la Frontera, portugalska Golega, belgijskie Waregem, czeskie Pardubice i Wrocław. Każde z tych miast na przemian organizuje duże wydarzenia związane z jeździectwem i użytkowaniem koni. W tym roku zaszczyt ten przypadł Wrocławiowi. W bogatym programie Europejskiego Festiwalu Konnego znalazły się: pokazy, wyścigi, zawody, szkolenia, a także wystawy i seanse filmowe. Właśnie na część filmową w dniach 9-13 września zapraszamy do Dolnośląskiego Centrum Filmowego, na drugie piętro, do sali "Lalka".

Od poniedziałku do piątku odbędzie się tam pięć projekcji filmów, z których każdy w nieco inny sposób ukazuje wyjątkowość relacji człowiek - koń. Są to zarówno dokumenty, jak i filmy fabularne. Z jednej strony będziemy mieli okazję zobaczyć życie najwybitniejszych dżokejów naszych czasów, w dokumentach o Josefie Vani, Anthonym McCoy'u, wyjątkową historię Baska – polskiego araba, który zrobił oszałamiającą karierę za oceanem, z drugiej zaś bardzo "ludzkie" historie z końmi w tle, jak uhonorowany nagrodą na festiwalu w Wenecji obraz Andrew Haigh'a "Polegaj na mnie", czy islandzką opowieść "O koniach i ludziach". Przegląd filmowy rozpoczniemy otwarciem wystawy fotograficznej poświęconej miastom członkowskim Stowarzyszenia Euro Equus, w poniedziałek 9 września o godzinie 19:30.

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.09.19, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Festiwal filmowy, Konie i ludzie, Wrocław
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
AC/DC
2
Świerczyńska Natalia
3
Czesław Śpiewa
4
Happysad
5
Norah Jones
6
Madelkeine Peyroux
7
Brodka
8
9
Aurora
10
V/A
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Maciej Pieprzyca
1
Bednarek Adrian , Ćwirlej Ryszard , Greń Hanna , Guzowska Marta , Janiszewska Izabela , Małecki Robert , Matyszczak Marta , Rogala Małgorzata , Stachula Magda , Szczygielski Bartosz , Zielke Mariusz , Żarski Przemysław
2
Hansen Dorte
3
David Hatcher Childress
4
James Marlon
5
Michael Katz Krefeld
6
Terry Pratchett
7
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
8
Susan Elizabeth Phillips
9
Nadia Sawczenko
10
Nils Thorsen
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia