Dir En Grey we Wrocławiu w 2020 roku

Knock Out Productions prezentuje koncert japońskiej metalowej grupy Dir En Grey we Wrocławiu. Na polski koncert zespołu Dir En Grey, w ramach „Tour 20: This Way to Self – Destruction” zapraszamy 3 lutego 2020, do wrocławskiego klubu A2!

Zespół Dir En Grey powstał ponad 20 lat temu, w wyniku rozpadu formacji La: Sadie’s, w Tokio. Nazwa kapeli jest ciekawą mieszanką trzech różnych języków – niemieckiego, francuskiego i angielskiego, a całościowo - Dir En Grey tłumaczone jest jako „szara moneta”.

Dyskografię grupy zamyka ich dziesiąty studyjny album, zatytułowany „The Insulated World”. Krążek wydany został rok temu, 26 września 2018 roku, za pośrednictwem wytwórni Free - Will.

DIR EN GREY (Japonia) awangardowy metal:

Dir En Grey to jeden z najpopularniejszych japońskich wykonawców w Polsce. Odkąd kwintet zagościł po raz pierwszy w naszym kraju kilkanaście lat temu, regularnie powraca do nas z koncertami, szczelnie wypełniając duże kluby.

Skład kapeli jest od lat niezmienny i przedstawia się następująco: Kyo (wokal), Kaoru (gitara), Die (gitara), Toshiya (gitara basowa) i Shinya (perkusja). Dir En Grey istnieje od 1997 roku i powstał w Osace. Debiut kapeli, "Gauze" (1999), wyprodukowała legenda japońskiego ciężkiego grania, Yoshiki Hayashi z zespołu X-Japan. Choć popularnością kwintet nie dorównuje swoim idolom, zdobył pokaźną grupę fanów. Zarówno w swojej ojczyźnie, jak i poza nią. Muzyka Dir En Grey jest dla odbiorcy lubiącego niespodzianki i nieoczywiste połączenia. Japończycy krzyżują bowiem kilka różnych stylów, od ekstremalnego metalu, przez progmetal, do pierwiastków gotyckich i awangardowych. Śpiewają w ojczystym języku, ale dla fanów, sądząc po reakcjach na koncertach, nie ma to znaczenia. Bo, jak mówił Kaoru w wywiadzie sprzed lat dla polskiego "Metal Hammera": "Myślę, że tym, co łączy nas z fanami, jest serce". Kapela pojawiła się w Polsce jesienią 2018 roku, dając znakomity koncert w stolicy, promując wówczas swój dziesiąty studyjny materiał, zatytułowany "The Insulated World" (2018).

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.08.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Dir En Grey, Wrocław, koncert 2020
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia