„Minecraft. Wypadek” już w księgarniach

24 kwietnia trafiła do księgarń pozycja wydawnicza, zatytułowana „Minecraft. Wypadek”.

Bianca i Lonnie przyjaźnią się od niepamiętnych czasów. Łączy ich pasja do gry Minecraft – razem walczą, budują nowe światy i spędzają całe godziny, ustalając strategię wspólnej rozgrywki. Pewnego dnia, kiedy jadą samochodem Lonniego, dziewczyna chce pokazać przyjacielowi swoją minecraftową konstrukcję i w trakcie jazdy podsuwa mu telefon przed oczy. Lonnie traci panowanie nad samochodem, co doprowadza do czołowego zderzenia z autem nadjeżdżającym z przeciwnej strony.

Ciężko ranna Bianca trafia do szpitala, gdzie unieruchomiona w łóżku ma spędzić następne kilka miesięcy. Zagląda do niej inny pacjent - A.J. - jedenastolatek, który długie tygodnie leczenia urozmaica sobie, grywając w Minecrafta za pomocą szpitalnych gogli wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim Bianca wchodzi do świata gry i spotyka tam niemego osadnika, który w niepokojący sposób przypomina Lonniego. Bianca nie wie, co się stało z jej przyjacielem, nikt nie chce jej nic powiedzieć. Jest więc przekonana, że napotkana postać to właśnie Lonnie, który ma problemy ze swoim awatarem. Wierzy, że pomoże mu jeśli wspólnie dotrą do Kresu (trzeciego, ostatniego wymiaru w Minecrafcie) i pokonają żyjącego tam Smoka Kresu. Nie jest to jednak proste – są nieustannie atakowani przez potwory wygenerowane w odpowiedzi na ich emocje, lęki i problemy. Czy Biance uda się zrealizować plan i pomóc przyjacielowi?

Minecraft to nie tylko rozrywka, gra umożliwia też dzieciom rozwijanie kreatywności i nawiązywanie nowych przyjaźni. Nic więc dziwnego, że chętnie sięgają także po książki, które opowiadają o przygodach rozgrywających się w świecie ich ulubionej gry. „Minecraft. Wypadek” to druga oficjalna powieść wchodząca w skład wyjątkowej serii.  Każda książka to osobna historia, napisana przez innego autora. Łączy je rzeczywistość złożona z sześcianów, pełna niebezpiecznych stworzeń znanych z gry.  Autorką „Minecraft. Wypadek” jest Tracey Baptiste, wielokrotnie nagradzana oraz ceniona autorka książek dla dzieci i młodzieży. „Minecraft. Wyspa”, pierwsza część serii stworzona przez Maxa Brooksa, podbiła serca najmłodszych. Docenili ją także ich rodzice. Wielu z nich podkreśla w recenzjach na portalach społecznościowych, że dawno nie widzieli swoich dzieci tak pochłoniętych lekturą.

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.04.19, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Minecraft. Wypadek, Tracey Baptiste
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
V/A
2
The Raconteurs
3
Bitamina
4
Hans Solo
5
KAT
6
donGURALesko
7
Hollywood Vampires
8
Popek, MaroMaro
9
Soundgarden
10
Soundtrack
1
Lars Kraume
2
Jaime Rosales
3
Lars Klevberg
4
Lars Klevberg
5
Tate Taylor
6
Trevor Nunn
7
Dexter Fletcher
8
Luc Besson
9
Bartosz Konopka
10
Benedikt Erlingsson
1
Braithwaite Rodric
2
Reeve Philip
3
Ornacka Ewa
4
Taylor C. L.
5
Nesbo Jo
6
Krentz Jayne Ann
7
Jones Geraint
8
Moyes Jojo
9
Fisher Kerry
10
Musso Guillaume
1
Terence Frisby
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia