Już tuż tuż 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena!

W terminie: od 7 do 19 kwietnia będzie trwać 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena w Warszawie.

Odkąd zagościł w kalendarzu melomanów (w 1997 r.), pozostał stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Doceniony i przyjęty (w 2001 r.) do Europejskiego Stowarzyszenia Festiwali w Gent w Belgii. Program każdego festiwalu – odbywającego się od 2004 r. w Warszawie (pierwsze siedem lat w Krakowie) – ciekawie i różnorodnie pokazuje zdobycze muzyki europejskiej. Za każdym razem słuchacze postrzegają Beethovena de novo. Rokroczne festiwalowe spotkania ujmują i demonstrują dzieła kompozytora z różnych muzycznych perspektyw. Pozwalają dostrzec, skąd czerpał inspiracje, jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje Beethoven w sztuce współczesnej oraz we współczesnym świecie.

Kolejne edycje festiwalu to starannie przemyślany temat przewodni skupiający wszystkie elementy wydarzenia (koncerty, wystawy). Wyznacznikiem niezwykle ekskluzywnego, a zarazem popularnego muzycznego święta są nazwiska wybitnych wykonawców, renomowane zespoły i orkiestry, a także pięknie wydawane książki programowe (w języku polskim i angielskim) z informacjami repertuarowymi, biogramami artystów oraz esejami o prezentowanych utworach.

Program: http://beethoven.org.pl/festiwal/xxiii-wielkanocny-festiwal-ludwiga-van-beethovena/program/

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.03.19, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: 23. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Steve Hackett
3
Haim
4
The Storyteller
5
The Weeknd
6
The Teskey Brothers
7
Józef Skrzek
8
Lauren Spencer Smith
9
Beata Przybytek
10
Anti Babylon System
1
Ken Scott
2
Samuel Van Grinsven
3
Paolo Genovese
4
Quentin Dupieux
5
Cédric Klapisch
6
David Marqués
7
David Koepp
8
Michael Dweck, Gregory Kershaw
9
Ido Fluk
10
Celia Rico Clavellino
1
Isabel Allende
2
Juan Gómez-Jurado
3
Bogdan Bartnikowski
4
Liz Moore
5
Rachel Hawkins
6
Magdalena Salik
7
Heather McGowan
8
Greg Egan
9
Gillian McAllister
10
Colm OGorman
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia