"Pacjentka": Nieprzewidywalny thriller, o którym mówi cały świat już w polskich księgarniach!

Lee Child, A.J. Finn, David Baldacci i C.J. Tudor – to tylko część z nazwisk autorów bestsellerowych thrillerów, którzy zachwycili się „Pacjentką” Alexa Michaelidesa. "Pacjentka" od 13 marca jest już dostępna w polskich księgarniach!

Alicia Berenson, ceniona malarka i fotografka mody, miała trzydzieści trzy lata, gdy zabiła męża. Od tej pory uparcie milczy. Tylko ona wie, co się wydarzyło feralnej nocy. Kobieta trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove, w którym zatrudniony zostaje Theo Faber, psychoterapeuta sądowy. Zafascynowany postacią Alici i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Nikt nigdy nie poznał jej wersji wydarzeń. Poznając kobietę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić? Dlaczego uparcie milczy? Na to pytanie Theo jest gotów zdobyć odpowiedź za wszelką cenę. W końcu tylko on może sprawić, że jego pacjentka przemówi.

„Thriller idealny” – napisał o powieści Alexa Michaelidesa autor „Kobiety w oknie”. Mroczny, wciągający, trzymający w napięciu aż do nieoczekiwanego zakończenia, które, jak pisze Blake Crouch, przejdzie do historii jako jeden z najbardziej szokujących, psychodelicznych zwrotów akcji w literaturze ostatnich lat.

Alex Michaelides – urodzony na Cyprze w grecko-angielskiej rodzinie. Studiował literaturę angielską na Uniwersytecie w Cambridge oraz psychoterapię, uzyskał dyplom ze scenopisarstwa w American Film Institute w Los Angeles. Twórca scenariusza do filmu The Devil You Know (2013). Michaelides pracował dwa lata jako opiekun na oddziale psychiatrycznym dla młodzieży. Wykorzystał te doświadczenia przy pisaniu thrillera psychologicznego „Pacjentka” (2019).

„Ta książka to rzadkość – thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin – skończyłem lekturę i jestem oszołomiony”.

– A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie”

„Zdecydowanie polecam”.

– C.J. Tudor, autorka „Kredziarza”

„Błyskotliwa, wyszukana opowieść buzująca od prawdziwego napięcia – znakomita pod każdym względem”.

– Lee Child

„Lektura Pacjentki to jak widok przerażającego cienia, który skrada się w twoją stronę na kiepsko oświetlonej ulicy. Alex Michaelides stworzył tak oryginalną, nietypową i urzekającą zagadkę psychologiczną, że powinna mieć własny, odrębny gatunek”.

– David Baldacci

„Wspaniały! Ten odkrywczy, misternie skomponowany thriller psychologiczny zapewnił Michaelidesowi pozycję głównego gracza na boisku”.

– „Publisher’s Weekly”

„Mrożący krew w żyłach i intensywny, ze zwrotem akcji, który sprawi, że nawet najbardziej zaprawiony w bojach czytelnik thrillerów obleje się zimnym potem”.

– „Booklist”

„Imponujący, wciągający debiut”.

– „People”

„Alex Michaelides napisał jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych, jakie kiedykolwiek czytałem. Pacjentka jest jak paranoidalny, brzęczący w głowie koszmar z zakończeniem, które przejdzie do historii jako jeden z najbardziej szokujących, psychodelicznych zwrotów akcji w ostatnich latach”.

– Blake Crouch

„Mroczna, odkrywcza powieść, którą pochłania się kompulsywnie”.

– „Library Journal”

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.03.19, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Pacjentka, Alex Michaelides
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The National
2
Rammstein
3
Capaldi Lewis
4
Various Artists
5
Emery Gareth, Wallbridge Ashley
6
Jamal
7
Mazolewski Wojtek, Porter John
8
Margaret
9
Happysad
10
Norah Jones
1
Jeanne Herry
2
Jacek Borcuch
3
Simon Baker
4
Olivier Assayas
5
Nuri Bilge Ceylan
6
Kenneth Branagh
7
Rudolf Buitendach
8
Joe Berlinger
9
Justin Baldoni
10
Dome Karukoski
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia