"Szczęśliwy Lazzaro" - oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego

Nowy film wielokrotnie nagradzanej autorki „Cudów” Alice Rohrwacher, w którym jedną z głównych ról zagrała siostra reżyserki, równie utalentowana Alba Rohrwacher.

"Szczęśliwy Lazzaro" zdobył wiele nagród na światowych festiwalach, m.in. za najlepszy scenariusz na ostatnim festiwalu w Cannes. W kinach od 8 marca 2019

Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego koncentruje się wokół spotkaniu Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni.

Życie ich obu w odizolowanej wiosce pasterskiej Inviolata toczy się pod dyktando okropnej markizy Alfonsiny de Luny, królowej imperium tytoniowego i zarazem matki Tancrediego.

Lojalna więź między młodymi mężczyznami zostaje przypieczętowana, kiedy Tancredi prosi Lazzaro, aby ten pomógł mu zorganizować własne porwanie.

Ten dziwny i nieprawdopodobny sojusz jest objawieniem dla Lazzaro i owocuje przyjaźnią tak cenną, że bohater będzie nawet podróżować w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu Tancrediego. Pierwszy raz w życiu Lazzaro trafi także do wielkiego miasta...

UWAGA KONKURS!

Jeśli chcesz wygrać dwuosobowe zaproszenie na pokaz filmu 05.03 w kinie Elektronik:
1) napisz, dlaczego powinno ono trafić właśnie do Ciebie,
2) odpowiedź na pytanie wraz z swoim nickiem w IRCE prześlij na adres: konkursy(at)irka.com.pl.
W temacie koniecznie wpisz: SZCZĘŚLIWY LAZZARO. Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo o sposobie odbioru zaproszenia.
Możesz zaprosić swoich znajomych do udziału w konkursie, udostępniając newsa IRKI.

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.03.19, autor: gaba)
Dział film
Tagi: "Szczęśliwy Lazzaro" - oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Hives
2
Helloween
3
Arjen Anthony Lucassen
4
Tom Odell
5
Twenty One Pilots
6
Matteo Bocelli
7
Anna Krzeszowiec
8
Jean-Michel Jarre
9
Sophie Ellis Bextor
10
Il Volo
1
Felipe Vargas
2
Mike Flanagan
3
Eva Victor
4
Jay Roach
5
Bernhard Wenger
6
Burhan Qurbani
7
Michael Chaves
8
Ron Howard
9
Darren Aronofsky
10
Samuel Van Grinsven
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Ewa Platt
4
Natalia Korczakowska
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia