"Zaklinam los" – singiel i teledysk z gościnnym udziałem Mietka Szcześniaka, Igora Herbuta i Mateusz Krautwursta

Premiera teledysku do singla "Zaklinam los" z płyty "Wbrew Grawitacji" została zaplanowana na 20 lutego 2019 roku. Utwór wsparli wokalnie Mietek Szcześniak, Igor Herbut i Mateusz Krautwurst. Towarzyszy im chór Wakacji Artystycznych, czyli 21 utalentowanych wokalistów z całej Polski, którzy brali udział w letnich zajęciach z kompozycji, śpiewu i pracy scenicznej. Według twórców, Zaklinam los to najbardziej wymagająca piosenka na płycie. Płynie z niej pozytywny przekaz, ale też rzuca światło na wrażliwość i mądrość młodych twórców.       

10-lecie Wakacji Artystycznych, na których uzdolniona młodzież z całej Polski rozwija swoje pasje z różnych dziedzin kultury, zaowocowało powstaniem albumu Wbrew Grawitacji. Album promuje piosenka Zaklinam los z gościnnym udziałem Mietka Szcześniaka, Igora Herbuta oraz pomysłodawcy płyty – Mateusza Krautwursta.

„Zaklinam los” to najbardziej skomplikowany utwór na płycie, utwór, w którym jest najwięcej skrajnych emocji i który rzuca nowe światło na wrażliwość i mądrość młodego człowieka. Choć przekaz jest niezwykle pozytywny, musimy w tej piosence na niego chwilę poczekać i przeżyć ten muzyczny niepokój w zwrotkach. – mówi Mateusz Krautwurst.

O płycie Wbrew Grawitacji

Dwupłytowy album zawiera wersję CD z piosenkami nagranymi przez uczestników Wakacji Artystycznych, a także dodatkową płytę z profesjonalnymi podkładami muzycznymi, która może służyć jako materiał dydaktyczny dla instruktorów wokalnych, wokalistów, nauczycieli muzyki czy rodziców, którzy zachęcają dzieci do kreatywnej zabawy.

Głównymi bohaterami płyty Wbrew Grawitacji są reprezentanci Wakacji Artystycznych: Małgosia Kosior, Marysia Janusz, Zosia Biazik, Natalia Czapla, Karolina Gerej, Zuzanna Boczkowska, Marcelina Glapińska, Magdalena Mikulska, Róża Oracz, Adam Szczepański, Julia Osiak, Janek Marczewski, Paulina Widłok, Agata Suwiczak, Ola Podwyszyńska, Kordian Wasiłowski, Julia Karpińska, Artur Wołk-Lewanowicz, Maja Orlikowska oraz Hania Krautwurst.

Wokalnie płytę wsparli: Basia Kurdej-Szatan, Mietek Szcześniak, Igor Herbut, Mateusz Krautwurst. Natomiast w nagrywaniu materiału wzięli udział muzycy o dużym dorobku artystycznym: Marcin Pendowski - bassman współpracujący m.in. z Fisz-Emade, laureat nagrody Mateusza Trójki, Marcin Kajper - saksofonista pracujący na co dzień z Rayem Willsonem, Artur Lipiński - perkusista, który koncertował z T-Love czy Urszulą Dudziak, Kamil Barański - klawiszowiec pracujący na co dzień z Marylą Rodowicz, a także Magdą Steczkowską, Łukasz Chyliński - gitarzysta, który współpracował m.in. z Michałem Rudasiem, Tomek Boruch - gitarzysta, który koncertował z Aleksandrą Szwed i projektem Baranovsky.

Za brzmienie płyty Wbrew Grawitacji odpowiada Mateusz Krautwurst – producent muzyczny oraz Robert Szydło – inżynier dźwięku, znany ze współpracy z Mikromusic.

* * *

Płyta jest dostępna od 6 grudnia w salonach sieci Empik, a także na TIDAL, Spotify, iTunes i innych platformach muzycznych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.03.19, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: "Zaklinam los" – singiel i teledysk z gościnnym udziałem Mietka Szcześniaka, Igora Herbuta i Mateusz Krautwursta
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Lars Klevberg
2
Lars Klevberg
3
Tate Taylor
4
Dexter Fletcher
5
Luc Besson
6
Bartosz Konopka
7
Benedikt Erlingsson
8
Lars Kraume
9
Trevor Nunn
10
Jaime Rosales
1
wg Jarosława Iwaszkiewicza
2
Jolanta Janiczak
3
Artur Pałyga
4
David Greig
5
-
6
Roddy Doyle
7
Stanisław Wyspiański
8
Paul Thomas Anderson
9
Beniamin Bukowski
10
Bartosz Kurowski (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia