"Kółko się pani urwało" Jacka Galińskiego w księgarniach od 3 kwietnia!

Na 3 kwietnia 2019 roku planowana jest premiera pozycji wydawniczej, zatytułowanej: "Kółko się pani urwało" Jacka Galińskiego.

Katarzyna Berenika Miszczuk: Powieść Jacka Galińskiego urzekła mnie od pierwszych stron. Momentami absurdalna przygoda starszej pani, z jej nieodłącznym wózkiem zakupowym, podbiła moje serce. Nie wiem, czy autor opisywał przemyślenia bohaterki na podstawie rozmów ze znaną sobie osobą, ale jeśli tak było – to zdecydowanie chciałabym kiedyś spotkać pierwowzór Zofii Wilkońskiej! Zakończenie sugeruje, że to jeszcze nie koniec przygód upartej emerytki. Czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy!

Alek Rogoziński: Jest włamanie, jest trup, jest szalona bohaterka i śledztwo. Ale przede wszystkim jest czarny humor, którego tak brakuje w naszych kryminałach! Fajny debiut. Polecam!

Cały ten dzień był zupełnie do niczego. Najpierw nieudana wyprawa do marketu po kurczaka z promocji, a potem jeszcze to. Jej koleżanka z dzielnicowego klubu seniora musiała mieć rację, oglądanie telenowel robi dziury w mózgu. Bo jak to tak, żeby drzwi do jej mieszkania po prostu wyparowały? Naprawdę zniknęły. A raczej – wyjęto je z zawiasów i oparto o ścianę obok, zupełnie zdemolowane.

Złodzieje porozwalali wszystkie jej rzeczy, zabrali z mieszkania cenne dokumenty, a na koniec jeszcze sprofanowali najcenniejszą pamiątkę po mężu – galowy mundur. W dodatku policja w osobie Borewicza – czy jakiegoś tam Sobieszczańskiego, ale kto by to spamiętał – też nie bardzo sobie radzi. Niby coś popatrzył, na czworakach pochodził, ale od razu widać, że nic z tego nie będzie.

Wszystkie tropy prowadzą do faceta bez nogi, mieszkającego nad nią. Nie zauważyłby tego tylko ślepy. No i Borewicz oczywiście.

Gdy jednak okazuje się, że facet bez nogi został zamordowany, a ona sama staje się podejrzaną numer jeden, nie pozostaje jej nic innego, jak chwycić rączkę wiernego wózka zakupowego i podjąć śledztwo, które prowadzi w zupełnie niespodziewanym kierunku.

Warszawskie bandziory, strzeżcie się. Nadchodzi Zofia Wilkońska, postrach klubów seniora! Kropka w kropkę podobna do Danuty Szaflarskiej. Choć wyższa I szczuplejsza, rzecz jasna.

Jacek Galiński – laureat konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2017. Kółko się pani urwało to jego debiut powieściowy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.02.19, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Kółko się pani urwało, Jacek Galiński, debiut powieściowy, premiera, kwiecień 2019
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Mrozu
2
Jones Norah
3
Platt Ben
4
Czornyj Max
5
Kapral Zajączek
6
Wasio
7
Lor
8
Rani Hania
9
Black River
10
Łopatniuk Paulina
1
Antonin Baudry
2
Jean-Luc Godard
3
Frederic Tellier
4
Roxann Dawson
5
A.B. Shawky
6
Perry Lang
7
Constanze Knoche
8
Lee Cronin
9
Jenny Gage
10
Brady Corbet
1
Anna Gryszkówna
2
Witold Gombrowicz
3
Jakub Skrzywanek (reż.)
4
wg Jarosława Iwaszkiewicza
5
Aleksander Fredro
6
Jagoda Skowron, Jan Nowara
7
Aldona Figura (reż.)
8
Stanisław Moniuszko
9
wg Philipa Barry`ego
10
Piotr Ratajczak (reż.)
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia