Jesse Cook to jedyne i niepowtarzalne połączenie świetnej muzyki, charyzmatycznej osobowości, a także doskonałego warsztatu, które „The Guardian” określił jako: „precious pearl of world music”. Jego muzyka, zaliczana do nurtu zwanego New flamenco, to unikalna fuzja takich gatunków jak: jazz, muzyka latynoamerykańska, flamenco oraz world music. Muzyk od ponad dekady cieszy się ogromną popularnością w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Turcji i Japonii. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze fanów.
Ogromne zainteresowanie, jakim cieszył się koncert Cooka w ramach zeszłorocznej edycji Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego, sprawiło, że organizatorzy postanowili go zdublować. W tym roku muzyk ponownie odwiedzi Wrocław 28.11.2010, natomiast w Warszawie zadebiutuje 30.11.2010.
Kilka najważniejszych faktów z życia muzyka:
· Już jako nastolatek miał okazję regularnie jammować z muzykami z legendarnej grupy Gipsy Kings, których muzyka do dziś stanowi dla niego ogromną inspirację,
· W 2009 r. magazyn „Acoustic Guitar” przyznał mu drugie miejsce w konkursie na najlepszego gitarzystę flamenco. Wyprzedził go jedynie Paco de Lucia,
· Muzyk nagrał osiem płyt. Za krążek „Free Fall” otrzymał nagrodę kanadyjskiego przemysłu fonograficznego Juno,
· Utwór „Mario takes a walk” pochodzący z płyty „ Montreal” znalazł się na specjalnej inauguracyjnej playliście stworzonej dla Baracka Obamy.
Tych nieprzekonanych do flamenco zapraszamy do obejrzenia rewelacyjnego występu Jesse'ego Cooka razem z kilkunastoosobową grupą Samba Squad.
JESSE COOK
FLAMENCO NUEVO
28 listopada 2010 Wrocław
30 listopada 2010, godz. 19:00
Klub Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
www.jessecook.pl
ip/ EMI
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |