5. edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych Kino z duszą w Kinotece

W terminie od 23 do 25 listopada odbędzie się 5. edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych Kino z duszą w Kinotece w Warszawie.

Festiwal Filmów Dokumentalnych KINO Z DUSZĄ to wyjątkowa inicjatywa kulturalna powstała w 2013 roku. Ideą organizowanego przez fundację Areopag XXI przedsięwzięcia jest pokazanie warszawskiej widowni najciekawszych filmów dokumentalnych zrealizowanych przez polskich i zagranicznych twórców. Wszystkie dokumenty emitowane w ramach festiwalu KINO Z DUSZĄ to filmy wyróżniające się wśród innych produkcji nietuzinkową tematyką i ciekawym sposobem realizacji. KINO Z DUSZĄ to kino prawdziwych, niezniszczalnych wartości, nie tylko chrześcijańskich, lecz ogólnoludzkich, wartości, których wszyscy pragniemy, do których dążymy, nie zawsze potrafimy nimi żyć.

W skład jury wchodzą profesjonaliści i miłośnicy kina dokumentalnego. Przewodniczącym jury jest uznany polski dokumentalista, autor m.in. wielokrotnie nagradzanego obrazu „Usłyszcie mój krzyk” – Maciej Drygas. Pozostali członkowie jury to: operator filmowy prof. Andrzej Musiał, wykładowca PWSFTviT w Łodzi, dokumentalista Arkadiusz Gołębiewski, reżyser serii filmów „Kwatera Ł”, krytyk filmowy Bartek Pulcyn – selekcjoner festiwalów filmowych, dr Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji AreopagXXI oraz red. Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu.

Festiwal KINO Z DUSZĄ wspierały dotąd liczne instytucje samorządowe, kulturalne i medialne: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Urząd Dzielnicy Warszawa – Praga Północ, Narodowe Centrum Kultury, Muzeum Historii Polski w Warszawie, Centrum Myśli Jana Pawła II, Pallotyńska Fundacja Salvatti. Poczta Polska, Katolicka Agencja Informacyjna, Redakcja Programów Katolickich Telewizji Polskiej, RDC Radio, Religia TV, Radio Warszawa, tygodnik WPROST, Gość Niedzielny, tygodnik Idziemy, tygodnik DoRzeczy, ŻycieWarszawy.pl.

Co roku ofertę filmową kierujemy zarówno do wytrawnych miłośników dokumentalistyki, jak i do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Obok projekcji filmów, w programie festiwalu znajdują się panele dyskusyjne i spotkania z autorami.

Po ubiegłorocznym sukcesie festiwalowych projekcji, w tym roku, przez dwa dni gościć będziemy w salach śródmiejskiego kina KINOTEKA w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Nowa lokalizacja festiwalu pozwoli, by z naszej inicjatywy mogło skorzystać większe grono odbiorców. Udział w podzielonych na bloki tematyczne projekcjach, panelach dyskusyjnych i gali finałowej, będzie dla widzów bezpłatny, tak jak było to w poprzednich latach. Do udziału w festiwalowych wydarzeniach będą upoważniać bezpłatne wejściówki dostępne w kasach kina bezpośrednio przed projekcjami.

Laureatom przyznawane są nagrody pieniężne, a ich wartość zależna jest od wielkości środków, którymi dysponują na ten cel organizatorzy festiwalu.

Organizację tegorocznej edycji festiwalu KINO Z DUSZĄ wspiera Narodowe Centrum Kultury. Partnerem festiwalu jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

źródło: organizator

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.10.17, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: 5. edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych Kino z duszą, Kinoteka, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia