"Łaknąć" Vincenta Macaigne’a w Nowym Teatrze w Warszawie

"Łaknąć" Vincenta Macaigne’a, gościnny spektakl w ramach cyklu prezentacji najistotniejszych europejskich zjawisk teatralnych odbędzie się 19 i 20 października w Nowym Teatrze w Warszawie.

Było sobie raz społeczeństwo, a w nim klasa wyższa, gromadząca pieniądze, władzę i sztukę. Te stały się jedyną siłą i przestrzenią, podniosłym obrazem sukcesu i wywyższenia, którym nie sposób się podzielić, a jeśli już, to skąpo. I chociaż ludzie z wyżyn żyli w miejscu dającym tyle euforii i samozadowolenia, to wydaje się, że ich świat się skończył.

Zabrakło im perspektyw i celu – prócz samouwielbienia i celebracji własnej potęgi. Sprywatyzowali całą europejską kulturę i zamknęli pod kluczem. Znudzenie wyparło radość. Jedyną alternatywą dla tych, którzy pragnęli zachować coś ważnego i żywego, stało się samounicestwienie. Zatem by zniszczyć rodzinę i pragnienie oraz zmierzyć się z wściekłością, oddadzą się w ręce ludzi z nizin społecznych. Gdy brak radości, tylko zniszczenie może wskrzesić życie.

Tekst, reżyseria, scenografia – Vincent Macaigne
Występują: Thibaut Evrard, Liza Lapert, Clara Lama-Schmit, Sofia Teillet, statyści i dzieci.

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.10.17, autor: blackrose)
Tagi: Łaknąć, Vincent Macaigne, spektakl, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia