"Supresja" wygrywa tegoroczną edycję 48HFP Warszawa!

W sobotni wieczór 7 października w Kinie Luna w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu filmowego, który już po raz siódmy odbywał się w Warszawie. Najważniejszą nagrodę zdobyła ekipa FCKP Prod za film „Supresja”.

„Oglądając te wszystkie 63 filmy zorientowaliśmy się, że tak naprawdę chodzi o wspólność ekipy. O to, że reżyser, aktorzy, operator wszyscy w tym bardzo wąskim czasie grają spójnie, grają do jednej bramki i to się naprawdę przekłada na ekran. I ten film był dla mnie pod tym względem bezkonkurencyjny.” – powiedział uzasadniając werdykt przewodniczący jury Piotr Woźniak – Starak. 

Produkcja otrzymała nagrody za najlepszy film, najlepsze wykorzystanie tekstu, najlepszą reżyserię (Zofia Dowiatt), najlepsze zdjęcia (Bartosz Białobrzeski) i dla najlepszej aktorki (Maria Kuśmierska). Zwycięska ekipa pojedzie w marcu ze swoim filmem na festiwal Filmapalooza 2018 do Paryża, gdzie powalczy w konkursie o międzynarodową nagrodę i, jeśli film zostanie doceniony przez międzynarodowe jury, ma szansę na prezentację podczas Short Film Corner na festiwalu w Cannes.

Pozostałe nagrody przypadły w udziale ekipom: Film Peaks za film „Minus jeden” za najlepszy scenariusz i najlepszy montaż dla Jakuba Józefowicza i Franciszka Przybylskiego oraz nagrodę specjalną jury, ekipa Sashimodo Pictures za film „Vaga Heroica” w kategorii najlepszy aktor dla Waldemara Nowaka, Najlepsza charakteryzacja – Katarzyna Radiukiewicz, Najlepsze kostiumy – Justyna Jabłońska i Kinga Symela i za najlepsze użycie rekwizytu, ekipa Silver Screen Monkey za najlepszą muzykę komponowaną – Jakub Marzec do filmu „Irys”, który otrzymał też nagrodę specjalną jury. Nagrodę za najlepszą kreację bohatera dostała ekipa Port za film „New Synaptic”, a za najlepsze wykorzystanie gatunku zgarnęła ekipa Drobne poprawki za film „Kontakt FM”.

Bardzo ważne były też, przyznawane rokrocznie, podczas kolejnych dni projekcji konkursowych filmów nagrody publiczności, które powędrowały do We film fashion za „Psy”, Pepefa za przezabawny film „Babcia”, do Wunsz za „Dres kod” oraz do jednoosobowej ekipy Macieja  Bieruta za film „Maciej Bierut”. W tym roku uhonorowani zostali też weterani, którzy startują w konkursie 48HFP od początku jego istnienia w Polsce: Sashimodo Pictures, Kameralni, Spokojnie Obserwując Szczypiorek i Sierraalfa.

Wszystkie zakwalifikowane do konkursu filmy można obejrzeć na kanale 48HFP Poland.

48 Hour Film Project to międzynarodowe wydarzenie filmowe - konkurs organizowany w 135 miastach na całym świecie od 16 lat. Ekipy, które zgłoszą się do konkursu mają takie samo zadanie: wymyślić i napisać scenariusz, a następnie nakręcić i zmontować krótkometrażowy film w jeden weekend. We wszystkich filmach muszą pojawić się obowiązkowe elementy. W tym roku były to: hantle, zdanie „Przemaluj to!” i bohater - Barbara Piszczałka, żołnierka lub Stefan Piszczałka, żołnierz. Brzmi egzotycznie? Ponadto w każdej konkursowej produkcji musiał pojawić się element związany z Warszawą, który jasno identyfikował miejsce akcji. Każda ekipa losowała też dwa gatunki filmowe do wyboru i to w obrębie nich musiała się poruszać kręcąc swoje dzieło.

W tym roku festiwal tworzony jest dzięki współfinansowaniu Miasta Stołecznego Warszawa oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami są: Audionetwork, Cafe Kulturalna Cinelight, FilmPro, Kino Luna, Legalna Kultura, Mazovia Warsaw Film Commission, oddaj.to, Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Storylab.pro, Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Patronatem medialnym festiwal objęli: Polskie Radio Czwórka, Aktivist, Warsaw Insider i portal dlastudenta.pl.

Dodaj artykuł do:
(dodano 10.10.17, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Supresja, 48HFP Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Michał Szpak
2
Kodaline
3
Jarre Jean Michel
4
Marcelina
5
Bonamassa Joe
6
White 2115
7
Happysad
8
Norah Jones
9
Madelkeine Peyroux
10
Brodka
1
Kevin Connolly
2
amuel Maoz
3
Bjorn Runge
4
Paweł Pawlikowski
5
Harvey Fierstein
6
Emir Kusturica
7
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
8
Stefan Ruzowitzky
9
Wojciech Kasperski
10
Jim Jarmusch
1
Degórska Izabela
2
Joanna Bartoń
3
Elmore Bartow J
4
Benjamin Chloe
5
Jonasson Ragnar
6
Malpas Jodi Ellen
7
Burrowes Grace
8
Kalicińska Małgorzata
9
Żukowska Izabela
10
Grek
1
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
2
Gabriela Zapolska
3
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
4
Opera Krakowska w Krakowie
5
Rodion Szczedrin
6
Michaił Bułhakow
7
Jarosław Murawski
8
Dale Wasserman
9
Hanoch Levin
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia