Lava Interludium w krakowskim klubie Szpitalna 1

22 września o godz. 21.00 w krakowskim klubie Szpitalna 1 odbędzie się Lava Interludium – wydarzenie będące kontynuacją misji zapoczątkowanej przez pierwszą edycję Festiwalu Filmu Awangardowego Lava. To jednocześnie rozgrzewka przed jego kolejną odsłoną w maju 2018 roku. Tej jesieni pod skrzydłami Lavy ponownie wystąpią niezależni twórcy eksperymentujący z wykorzystaniem różnych mediów – artyści wizualni, kompozytorzy, tancerze, performerzy i projektanci mody.

Lava Interludium to pierwsza w Krakowie okazja do tego, by zobaczyć i usłyszeć projekt “body/sound ~ send”. Jego autorzy - Aleksandra Słyż, Przemysław Degórski, Anna Kamińska i Patryk Durski - na żywo stworzą kompozycję muzyczną przy użyciu biosensorycznego kontrolera ruchu Myo Armband. Zmiana pozycji ciała, dzięki wspomnianej technologii, zyskuje cyfrowy zapis, który jest źródłem dźwięku. W ten sposób ruch i muzyka łączą się w jedną, interaktywną i niepowtarzalną formę. Dźwięk staje się “tanecznym partnerem” a kompozycja kształtowana jest przez ciała performerów. Podczas Lava Interludium wystąpią oni w ubraniach z kolekcji Zuzanny Kot, absolwentki Katedry Mody ASP w Warszawie i w stylizacjach przygotowanych przez The Messy Head Hospital.

Performans poprzedzi pokaz filmów eksperymentalnych, w tym przegląd najlepszych prac wyróżnionych w konkursie podczas Festiwalu Lava 2017. Finalistów wybrało jury w składzie: Józef Robakowski, Aleksander Celusta i Maja Chiara Faber. Festiwal Lava 2017 miał miejsce w dawnej fabryce perfum w Krakowie na Zabłociu. Jego pomysłodawcy zachęcali do wspólnego świętowania stulecia polskiej awangardy oraz do uczczenia setnej rocznicy urodzin Mai Deren. Tej wybitnej prekursorce amerykańskiego kina awangardowego poświęcona została inauguracyjna odsłona wydarzenia. 22 września kuratorka festiwalu uchyli rąbka tajemnicy, którą objęto temat drugiej edycji Lavy. Pewne jest jednak, że celem organizatorów niezmiennie pozostaje aktywizowanie środowisk twórczych w Polsce, upowszechnianie wiedzy na temat niszowej kinematografii oraz promowanie niezależnych artystów. Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Lava Interludium zakończy się urodzinami SZUMu. Tym razem znane krakowskie wydarzenie muzyczne, uświetni  m.in. Phuong Dan, który odwiedzi Szpitalną po występach na documenta 14 w Kassel i w drodze do Berghain.

www.fb.com/lavaaff
press@lavafestival.pl

Wydarzenie Lava Interludium na Facebooku
(https://www.facebook.com/events/1837297813250314/?acontext=%7B%22ref%22%3A%224%22%2C%22feed_story_type%22%3A%22308%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D)

Projekt “body/sound ~ send”:

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.09.17, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Lava Interludium
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia