W terminie od 29 września do 1 października zapraszamy na ósmą edycję festiwalu Szalone Dni Muzyki, organizowanego przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia.
W ciągu trzech dni w przestrzeniach Teatru Wielkiego Opery Narodowej odbędzie się 55 koncertów, na których wystąpi niespełna 1000 artystów z całego świata. W tym roku motywem przewodnim jest „La Danse”- taniec.
Organizatorzy tegorocznej odsłony Szalonych Dni Muzyki pragną pokazać publiczności jak ogromną rolę taniec od zawsze odgrywał w muzyce. Na festiwalu nie zabraknie gwiazd światowych scen muzycznych, takich jak Alena Baeva czy Apollon Musagète Quartett. Obok uznanych muzyków Szalone Dni Muzyki zapraszają również do udziału najlepsze zespoły ze szkół muzycznych z całego kraju, dając młodym artystom okazję do wystąpienia przed szeroką publicznością.
Program festiwalu obejmuje przede wszystkim najciekawsze przykłady inspiracji tańcem w muzyce klasycznej. Oprócz tego w repertuarze znajdą się utwory prezentujące oddziaływanie tańca na inne gatunki muzyczne, od musicalu przez muzykę filmową po jazz, a także liczne przykłady tanecznych wpływów w muzyce ludowej i orientalnej. Ponadto w trakcie festiwalu odbywać się będą pokazy i warsztaty taneczne, spotkania edukacyjne oraz specjalne koncerty dla dzieci.
Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal realizowany od 1995, którego pomysłodawcą i Dyrektorem Artystycznym jest René Martin - twórca festiwali i organizator licznych koncertów na całym świecie. Festiwal od wielu lat z powodzeniem odbywa się we Francji, Japonii, a od 2010 roku także w Polsce. Misją festiwalu jest przełamywanie stereotypów związanych z muzyką klasyczną poprzez organizację krótkich koncertów, prezentujących przystępny i jednocześnie zróżnicowany repertuar. Niska cena biletów oraz liczne darmowe koncerty pozwalają na swobodne uczestnictwo w wielu różnych wydarzeniach.
źródło: organizator
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |