Metal Mine Festival już 26 sierpnia!

Metal Mine Festival to impreza dedykowana fanom muzyki metalowej. Pierwsza edycja odbyła się 20.08.2016 w Wałbrzychu, w jednym z najbardziej wyjątkowych obiektów w Europie – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Na kolejną zapraszamy 26-go sierpnia 2017 roku. Wałbrzych Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29.

Wzorem poprzedniej, w doskonałej jakości dźwięku wystąpi 10 wykonawców:

Septicflesh
Furia
Acid Drinkers
Obscure Sphinx
Doomas
In Twilight's Embrace
Eternal Deformity
Antigod
F.A.M
Veal

Zapraszamy!

Septicflesh
Septicflesh to zespół założony w Atenach w 1990 roku. Ich muzyka to wypadkowa kilku podgatunków muzyki metalowej, często połączona z aranżacjami symfonicznymi nadającymi zespołowi charakterystyczny, niepowtarzalny i wyjątkowy styl. Pierwszy pełny album „Mystic Places of Dawn” wydali w 1994 roku.
W roku 2003 zespół zawiesił działalność, w 2007 roku powrócił na scenę metalową. W 2008 roku wydali bardzo dobrze przyjęty album Communion. Ostatni album Septicflesh zatytułowany „Titan” ukazał się w 2014 roku, w nagraniach uczestniczyła Praska Orkiestra Symfoniczna.

Furia
Ojcowie chrzestni nekrofolku, najpopularniejszy zespół spod szyldu Let the world burn. Zespół pchnął black metal w nowy wymiar, odsłaniając przed publicznością ciężkie piękno czarnej śląskiej ziemi. Muzyka okraszona jest tekstami Nihila, jednego z bardziej utalentowanych polskich artystów minionej dekady. Innymi tworami muzyków Furii są Morowe, MasseMord, FDS, Tułacze~Wędrowcy~Zbiegi. Ostatnim wydawnictwem Furii jest "Księżyc milczy luty" (Pagan Records), który zdążył już zdominować polskie listy przebojów roku 2016, nie tylko w kategorii "metal". Zespół reprezentował Polskę na tak prestiżowych wydarzeniach jak OFF Festival i Primavera Sound Festival.

Acid Drinkers
Acid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) to zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od ponad 25 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś. Na swoim koncie mają 17 płyt, które znacząco wpłynęły na polską scenę muzyczną. Acid Drinkers to czterech charyzmatycznych muzyków, czyli Titus, Popcorn, Ślimak i Bobby.

Obscure Sphinx
Od samego założenia w 2008 r Obscure Sphinx wytrwale buduje swoją pozycję swoistego fenomenu polskiej sceny metalowej. Zespół ze swoją charyzmatyczną wokalistką, plemiennymi wręcz rytmami i nieokiełznaną agresją 8-miostrunowych gitar z powodzeniem wpisuje się w szufladkę Post-Metal dodając do tego elementy charakterystyczne dla Doom czy Black Metalu co sprawia, że ich muzyka wymyka się klasyfikacjom i buduje nową jakość na rynku.
Już ich debiut z 2011 roku, „Anaesthetic Inhalation Ritual“ umieścił grupę na wielu nagłówkach w mediach, a przede wszystkim zagwarantował im trzecią pozycję na liście Best Post-Metal Album portalu Metalstorm, zaraz po wydawnictwach CULT OF LUNA i THE OCEAN. Jednocześnie zespół zaczął potwierdzać swoje miejsce na rynku będąc gościem festiwali takich jak Metalfest, Brutal Assault czy Summer Breeze, gdzie z marszu wygrali nagrodę New Blood Award dla najbardziej obiecującego nowego zespołu, jednogłośnie przyznaną im przez jury, składające się z dziennikarzy i muzyków z topowych wydawnictw i grup.

Doomas
DOOMAS powstał w 2006 z inicjatywy Petera Doomas Betko, zespół pochodzi z miejscowości Nova Bana na Słowacji. W 2006 roku Doomas wszedł do studia by zarejestrować pierwsze demo„Lost Angels”. W 2008 roku wydali „Seven Sins”, ich ostatni album „ La Muerte” pochodzi z 2015 roku. Muzykę która tworzą określają sami jako Melodic Dark Doom Metal. Doomas jest aktywnym zespołem koncertuje głównie na Słowacji i w Czechach, można ich także zobaczyć na wielu europejskich festiwalach.

In Twilight's Embrace
Melodyjny death metal może kojarzyć się źle, ale na pewno nie w przypadku poznańskiego In Twilight's Embrace, bo obok wyraźnej fascynacji goeteborskim brzmieniem, muzyka poznaniaków jest wściekła, ponura i surowa. W ich twórczości nie brak też blackmetalowego ognia, ale i punkowej werwy. Ich trzecia płyta 'The Grim Muse', wydana w 2015 roku przez Arachnophobia Records znalazła uznanie wśród dotychczasowych fanów, ale i metalowych purystów, co dowodzi, że z inspiracji At The Gates, Necrophobic i Dissection można nadal przyrządzić pełnowartościowe, smoliste danie.

Eternal Deformity
Eternal Deformity – to zespół który aktywnie działa na Polskiej Metalowej Scenie od 1993r., skład zespołu tworzą : Przemysław Kajnat – gitara basowa, wokal, Tymoteusz Ciastko – perkusja, Przemysław Smyczek – gitara ,Arkadiusz Szymuś – gitara ,Piotr Rokosz – instrument klawiszowy, wokal. Na swoim koncie zespół ma siedem albumów : Forgotten Distant Time, Nothing Lasts Forever, In The Abyss Of Dreams… Furious Memories, The Serpent Design, Frozen Circus, The Beauty of Chaos, No Way Out. Eternal Deformity wykonuje muzykę będącą mieszankom stylów z pogranicza Avant-garde, progressive, doom, death i black metalu. Ostatnie trzy albumu zostały wydane po za granicami naszego kraju, płyty „ Frozen Circus” oraz „The Beauty of Chaos” – wydała Włoska wytwórnia Aural Music, ostatni album został wydany nakładem Szwedzkiej Temple of Torturous Records.

Antigod
Zespół ANTIGOD został założony pod koniec 2011 roku w niepełnym składzie: Hadgi, Ferenc (obaj z DISFIGURED CORPSE) oraz Pedy (EUTHANASIA). Štěpa (ILL CROW) i Yabback (EUTHANASIA) dołączyli wiosną 2012 roku tym samym przyczyniając się do ustabilizowania składu zespołu. Zespół zaczął grać na żywo i wypuścił SPLIT EP z zespołem HAVE THE MUNCHIES. Album debiutancki zatytułowany MASQUERADE został wydany w 2013 roku i został ciepło przyjęty przez rzeszę fanów. Niestety w 2015 sprawy dotyczące składu skomplikowały się i Štěpa zdecydował się opuścić zespół. Na szczęście Chymus (ex-ISACAARUM) zajął miejsce frotmana i już na jesień ANTIGOD wydał swój drugi album zatytułowany WARELIGION demonstrując tym samym ambicje sięgające górnej półki Czeskiego podziemia.

F.A.M
F.A.M. - (Furor Arma Ministrat) Zespół powstał w 2005 roku z inicjatywy Młodego i Stokera członków grupy DISSENTER. Pierwszy materiał "Panzergrind" został nagrany w 2006 roku w studiu Hellsound we Wrocławiu. Rok 2007 to nagranie debiutanckiej płyty "Bullet(in)" we wrocławskim studiu JM Recordings.
Materiał ukazuje się nakładem Scrotum Jus Records z Singapuru. F.A.M. rozpoczyna aktywność koncertową i występuje miedzy innymi na festiwalu Obscene Extreme. W miedzyczasie następują zmiany personalne i powstaje materiał na kolejna płytę.
W pierwszej kolejnosci zostaje zarejestrowany materiał na split, który ostatecznie ukazuje się pod koniec 2013 roku. Wydawcą jest Let It Bleed Records. Zespół do tej pory koncertował w Polsce,Czechach,Słowacji i Niemczech (min. z Napalm Death, Ratos de Porao, Disfear, Hail of Bullets, Sinister, Squash Bowels, Parricide, The Dead Goats i innymi).
Premiera drugiej pełnej płyty zatytułowanej „Human Cargo”przewidziana została na 03.09.2016. Wydawcą będzie Deformeathing Production. Album przynosi ze sobą 14 utworów poruszających się w obrębie death metalu i grindcore'a przyprawionych sporą dozą kontrolowanego szaleństwa!!!

Veal
Veal – założony w 2008 roku zespół, który pomimo trzecioligowego dotąd statusu, zdołał wkraść się na scenę przed światowymi gigantami z Gojira, Decapitated, czy ojcami rodzimego metalu z Acid Drinkers i Frontside. Swymi energetycznymi występami jeszcze bez oficjalnego dorobku płytowego zyskując sobie miano polskiego Lamb Of God.
W erze metalu „instant”, który wystarczy wsypać do kubka, zalać wrzątkiem i pomieszać, Veal zwraca się w stronę tradycji porzucając próbki na rzecz żywego organicznego bębna, 3-minutowe zlepki riffów zastępując dłuższymi, pieczołowicie skonstruowanymi aranżami, przywołując wspomnienia czasów, gdy muzyka mogła wymagać od słuchacza nieco więcej. Panowie z Veal wychowani na Vivie Zwei i przegrywanych kasetach z nostalgią pielęgnują to, co bezpowrotnie zginęło wraz z poprzednim tysiącleciem, nie pozostając jednak dłużnym czasom współczesnym, nawiązując w swych dokonaniach do twórczości wspomnianej czołówki progresywnego i technicznego death metalu z Gojira i Decapitated, oddając miejscami ukłony w stronę Meshuggah, leżących bardziej na pograniczu epok Mastodon i Tool, czy budząc nieśmiertelne skojarzenia z groove metalowym kwintetem z Virginii.
W Lutym 2017 zespół wydał materiał zatytułowany „Age Of Overload”, będący pierwszym w pełni profesjonalny albumem Veal, wyprodukowanym przy współpracy z Przemkiem „Perłą” Wejmannem w poznańskim studiu Perlazza. Płyta okraszona została okładką autorstwa utytułowanego artysty plastyka - Pawła Kuczyńskiego. Krążek zawiera 8 utworów będących satyrą na bezduszną pogoń ‘contentu’ za ‘feedbackiem’, wojny ‘hejterów’ i ‘followersów’, czy desperackie próby napompowania przebitego balonu lajków i wyświetleń, tak bardzo oddalających nas od tego, co kiedyś najważniejsze, a dziś obrośnięte warstwą cyfrowego kurzu - od muzyki samej w sobie.


Źródło: Materiały promocyjne organizatora

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.07.17, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Metal Mine Festival, Wałbrzych
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pawbeats
2
Kalkbrenner Paul
3
Sojka Antek
4
Arctic Monkeys
5
Celińska Stanisława
6
Lunatic Soul
7
Wilki
8
Jakubowicz Martyna
9
Basia
10
Behemoth
1
Jason Reitman
2
Xuan Liang, Chun Zhang
3
Annarita Zambrano
4
Piotr Szkopiak
5
Roman Polański
6
Brian O'Malley
7
Luciano Ligabue
8
Bill Holderman
9
Hlynur Palmason
10
Robin Campillo
1
Evans Richard Paul
2
Nosowska Katarzyna
3
Ferenz Malwina
4
Masterton Graham
5
Janiszewska Agnieszka
6
Mróz Remigiusz, Puzyńska Katarzyna, Chmielarz Wojciech, Guzowska Marta
7
Skowroński Jacek, Ulatowska Maria
8
Ornacka Ewa
9
Dobroch Bartek
10
Płoszaj Agnieszka
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
reż. Magdalena Łazarkiewicz
4
reż. Andrzej Chyra
5
reż. Krystian Lada
6
Agata Duda-Gracz
7
Łukasz Fijał
8
Eugene Ionesco
9
Dea Loher / reż. Marek Kalita
10
Manula Kalicka / reż. Alina Moś-Kerger
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia