"Rozmowy przy stole": Porcja kultury na talerzu od Prof. Jerzego Bralczyka

16 czerwca na księgarnianych półkach znajdziecie pozycję wydawniczą, zatytułowaną: "Rozmowy przy stole".

Jerzy Bralczyk – językoznawca, profesor nauk humanistycznych, autor wielu książek, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy. Katarzyna Lengren – scenografka, publicystka i pisarka, która z ogromnym poczuciem humoru potrafi opowiadać o relacjach damsko-męskich oraz o tak zwanych zwykłych sprawach. Jacek Wasilewski – pisarz, medioznawca i dziennikarz. Owocem ich spotkania przy stole jest książka Rozmowy przy stole – humorystyczne rozważania o szeroko pojętej kulturze biesiadowania i stołowania się zamknięte w formie dialogu.

Rozmowy przy stole to zapis rozmowy trzech osób, które przechodząc przez najważniejsze, codzienne posiłki, zastanawiają się nad kulturą, analizując rozmaite sceny ze słynnych filmów, tradycję, w której zostaliśmy wychowani, a także rytuały jedzeniowe. Rozważają kwestię nazewnictwa poszczególnych posiłków, jak również, idąc o krok dalej, poczucie wspólnotowości, kwestie związane z odchudzaniem. Wystawiają tym samym swoistą diagnozę współczesnego społeczeństwa. Wszystko okraszone jest dozą poczucia humoru, erudycją, jak również wieloma anegdotami, którymi biesiadnicy chętnie dzielą się z czytelnikami. Dużo w tej książce ciekawych ilustracji, a także opowieści o osobistych doświadczeniach autorów, wspomnieniach z dzieciństwa, ulubionych daniach i zapamiętanych żartach.

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.06.17, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: Rozmowy przy stole, Jerzy Bralczyk, Katarzyna Lengren, Jacek Wasilewski
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Koepp
2
Paolo Genovese
3
Celia Rico Clavellino
4
Joseph Kosinski
5
Dani de la Orden
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Blandine Lenoir
8
David Marqués
9
Margien Rogaar
10
Dean DeBlois
1
Rachel Hawkins
2
Juan Gómez-Jurado
3
Thomas Orchowski
4
Anya Niewierra
5
Marcin Mortka
6
Isabel Allende
7
Keigo Higashino
8
Fernanda Trías
9
Uketsu
10
Eric-Emmanuel Schmitt
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia