Wyniki 10. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie

O godz. 18:00 moskiewskiego czasu w kinie „Pięć gwiazd na Pawieleckiej” wyniki tegorocznego Konkursu Głównego ogłosi Jury w składzie: Przewodniczący, Członek Izby Krytyków i Znawców Filmowych Rosji Wiktor Matizen, dziennikarka i redaktor kreatywna w wytwórni filmowej „Sputnik” Emilia Diemiencowa oraz dziennikarka filmowa, autorka licznych publikacji poświęconych kulturze i sztuce Olga Sherwood.

Dowiemy się również, który z filmów podbił serca widzów i zdobył Nagrodę Publiczności. W tym roku organizatorzy zdecydowali, iż widzowie będą mogli zagłosować na wszystkie tytuły festiwalowe z sekcji konkursowej, panoramy kina polskiego oraz „Polski w dokumencie”.

Wczoraj – 31 maja – odbyła się projekcja filmu „Czerwony pająk” w reżyserii Marcina Koszałki. Po pokazie z widzami rozmawiał odtwórca głównej roli Filip Pławiak. Aktor wystąpił aż w trzech tytułach konkursowych 10. Wisły, oprócz „Czerwonego pająka” mieszkańcy Moskwy mogli go oglądać w obrazach „Prosta historia o morderstwie” Arkadiusza Jakubika oraz „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego.

Filip Pławiak opowiedział zgromadzonym widzom o przygotowaniach do zdjęć, współpracy z reżyserem i rozmowach z psychiatrą, na co dzień pracującym dla FBI. „Wydaje mi się, że zrobiliśmy bardzo dobry research i byliśmy porządnie przygotowani do zdjęć. Godziny rozmów z psychiatrami, zajmującymi się seryjnymi mordercami, wizyty w muzeum kryminalistyki, obecność przy sekcji zwłok. Wszystko po to, aby wzbudzić w sobie fascynację złem” – opowiadał aktor.

Pytany przez widzów o wątpliwości odnośnie zagrania w filmie Koszałki, Filip Pławiak przyznał, że nie bał się przyjąć roli w „Czerwonym Pająku” i od razu po przeczytaniu scenariusza zdecydował się na podjęcie tego wyzwania. „W swoim wcześniejszym filmie zagrałem spokojnego, sympatycznego chłopca i bałem się, że taka rola zostanie już do mnie przypisana. Bardzo zaintrygował mnie scenariusz, ucieszyłem się, że będę mógł pokazać się z zupełnie innej strony”.

„Mam nadzieję, że film skłania do myślenia, głębszych refleksji. Porusza bowiem bardzo ważny temat, szczególnie w tych czasach, kiedy bardzo łatwo stać się sławnym na cały świat mordercą. Istotne jest, że mój bohater staje się sławny, widzimy jego obraz w galerii. Film pozwala widzom pochylić się nad tym strasznym problemem, psychologią mordercy i zastanowić, co zrobić, aby to powstrzymać” – zakończył rozmowę z moskiewską publicznością Filip Pławiak.

Wszystkich, którzy nie mogli obejrzeć wczoraj „Czerwonego pająka”, zapraszamy na jeszcze jeden pokaz filmu dziś o godz. 18:00 w kinie „Pięć gwiazd na Pawieleckiej”.

W „Pięciu gwiazdach” odbędą się dziś już ostatnie pokazy 10. Festiwalu Wisła. O godz. 18:30 tytuł z Panoramy Kina Polskiego „Maria Skłodowska-Curie” w reżyserii Marie Noëlle. O 20:00 druga projekcja filmu Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”, który jak dotąd wzbudził największe zainteresowanie i kontrowersje w Moskwie. Ostatnim tegorocznym pokazem filmu konkursowego będzie seans „Sztuki kochania” Marii Sadowskiej o godz. 20:30.

Dodaj artykuł do:
(dodano 01.06.17, autor: gaba)
Dział film
Tagi: Wyniki 10. Festiwalu Filmów Polskich "Wisła" w Moskwie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia