Komiks "Faks z Sarajewa" w księgarniach 11 maja.
Klasyka powieści graficznej!
Faks z Sarajewa to oparta na faktach powieść graficzna amerykańskiego ,,weterana" komiksu, Joe Kuberta o konflikcie w byłej Jugosławii.
Ervin Rustemagić, europejski agent Kuberta, na początku lat 90. wraz z rodziną mieszkał na przedmieściach Sarajewa. Gdy wybuchła wojna i zniszczono ich dom, przenieśli się do dla dziennikarzy w centrum Sarajewa. Po 1,5 roku oblężenia i ostrzału Rustemagiciom, dzięki pomocy artystów i dziennikarzy, udało się zdobyć słoweńskie obywatelstwo i uciec z miasta.
Tytułowy faks okazał się jedyną możliwością komunikacji z przyjaciółmi i klientami Rustemagicia. Wśród nich był Kubert, gwiazda DC Comics, autor m.in. postaci Hawkmana. Kubert zebrał faksy swojego agenta i na ich podstawie stworzył wciągającą opowieść o wojnie bałkańskiej.
Faks z Sarajewa okazał się sukcesem artystyczny, ogłoszony komiksem roku przez ,,The Washington Times", nagrodzony Eisner Award i Harvey Award jako najlepsza powieść graficzna 1996 roku, doczekał się też uznania we Francji (Alph-Art Award w kategorii najlepszy komiks zagraniczny).
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |