Już dziś premierowy koncert debiutanckiego albumu Steve Nash & Turntable Orchestra

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i TheQ Entertainment zaprasza dziś, 22 kwietnia o godz. 20:00 na premierowy koncert debiutanckiego albumu Steve Nash & Turntable Orchestra.

Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorski projekt łaczący dwa muzyczne światy – muzykę klasyczną i turntablism. Kompozycje Steve’a Nasha napisane są na klasyczną orkiestrę, fortepian i gramofony obsługiwane przez DJ-ów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki klasycznej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych, przede wszystkim elektroniki i jazzu. Naturalne dźwięki fortepianu i orkiestry przeplatane są scratchowanymi partiami generowanymi przez gramofony, które pełnią funkcję instrumentów solowych.

Premierowy koncert odbył się 13 grudnia 2014 r. w Sali Wielkiej Dworu Artusa w Toruniu.
Trasa promować będzie debiutancką płytę, która ukaże się 21 kwietnia nakładem wytwórni AAM Records i Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Steve Nash/Kacper Nowak Ur. w 1990 r. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi (klasa fortepianu prof. Cezarego Saneckiego). Na swym koncie ma wiele sukcesów jako klasyczny pianista, producent i DJ. Jest trzykrotnym mistrzem świata International DJ Association World Championships (2012, 2013, 2015). Od 2012 r. współpracuje z Radiową Trójką, z programem Hirka Wrony „Soul Muzyka Duszy”. Jego producencki potencjał wykorzystali najlepsi polscy raperzy: O.S.T.R., Sokół, Małpa, Bisz, GrubSon. Produkował również utwór na ostatnią płytę Dawida Podsiadło. Twórca projektów: Steve Nash & Film Orchestra, Steve Nash & Baltic Friends, członek Orkiestry Męskie Granie 2016. Ambasador firmy Ableton Polska, laureat Medalu „Thorunium“ i „Złotej Karety“ toruńskiego dziennika „Nowości”.
SPONOSOREM WYDANIA PŁYTY ORAZ TRASY KONCERTOWEJ JEST Burn Energy Drink
SPONOSOREM NAGRANIA PŁYTY JEST MIASTO TORUŃ ORAZ NARODOWE CENTRUM KULTURY

Lokalizacja: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa

Dodaj artykuł do:
(dodano 22.04.17, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: premierowy koncert, debiutancko album, Steve Nash & Turntable Orchestra, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
White Lies
2
OMD
3
David Gilmour
4
Robert Plant
5
Twenty One Pilots
6
Dropkick Murphys
7
Richard Ashcroft
8
Paradise Lost
9
Orbit Culture
10
Bioscope
1
Paweł Podolski
2
Michał Kwieciński
3
Agnieszka Holland
4
Radu Jude
5
Maura Delpero
6
James Marquand
7
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
8
Solange Cicurel
9
Genki Kawamura
10
Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
1
Marcin Podlewski
2
Jagoda Wochlik
3
Freida McFadden
4
Grażyna Molska
5
Renata Kuryłowicz
6
Agata Kunderman
7
Rina Kent
8
Elizabeth B. White
9
Olga Rudnicka
10
John Glatt
1
Norbert Bajan
2
Natalia Korczakowska
3
Ewa Platt
4
Krzysztof Pastor
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia