XX7 Anniversary of Dead Infection w Białymstoku!

10 Czerwca 2017 roku w Klubie Gwint w Białymstoku odbędzie się impreza XX7 Anniversary of Dead Infection, podczas której zagrają: Dead Infection, Rotten Sound, Basement Torture Killings, Straight Hate oraz Cinis.

Dead Infection to formacja wykonująca goregrind, powstała w 1990 roku w Białymstoku. Jest to w historii polskiego metalu drugi zespół po Vader, który podpisał kontrakt na wydanie CD/LP z zagraniczną wytwórnią.

Ich drugi album "A Chapter Of Accidents" jest przez wielu uważany za kamień milowy nurtu goregrind. Zespół zagrał mnóstwo koncertów na całym świecie wliczając niemal całą Europę, Stany Zjednoczone, Amerykę Płd., Meksyk, Japonię. Obecnie zespół świętuje (nie)okrągłą XX7 rocznicę działalności.

ROTTEN SOUND (Finlandia)

Zespół został założony w 1993 roku. Jeśli chodzi o grindcore to jest to już obecnie zespół klasyk, który dla wielu jest wzorem gatunku będący klasą samą w sobie i jeśli ktoś wspomina o najważniejszych kapelach z kręgu death/grind, to niemal zawsze wspomina się o nich. Dzięki swojej aktywności koncertowej, studyjnej i promocyjnej stali się najbardziej znaczącą kapelą w ekstremalnym, skandynawskim kręgu muzycznym i nie tylko. Jubilat wieczoru Dead Infection miał już niejednokrotnie przyjemność dzielić scenę z Finami, tym bardziej miło będzie gościć ich i wystąpić razem ponownie w Białymstoku.

BASEMENT TORTURE KILLINGS (Wielka Brytania)

Brytyjska formacja zalożona w 2007 roku. Swój styl określają jako snuff/grind. Zespół zrealizował liczne wydawnictwa 7"EP m.in. z takimi kapelami jak: HOLOCAUSTO CANIBAL, DESECRATION, NAILED. A koncertowo dzielił scenę między innymi z: DEICIDE, GENERAL SURGERY, MALEVOLENT CREATION, BELPEGOR. Rok 2017 to nie tylko 10-lecie działalności kapeli, ale także premiera ich najnowszego albumu "There's something about Beryl", który został wydany nakładem Grind Scene Records. Album ten jest ich pierwszym wydawnictwem z nową charyzmatyczną wokalistką Beryl.

STRAIGHT HATE (Lublin, Chełm)

Zespół wykonujący grind/death. Istnieje od 2008 roku. Po wielu zmianach w składzie, w kwietniu 2014 roku Straight Hate rejestruje debiutancką epkę zatytułowaną „Mental Disorder“. W lipcu tego samego roku ukazuje się także split nagrany z indonezyjskim Speedy Gonzales "Born To Grind" wydany w formie kasety. 6 maja 2016 roku ukazuje się debiutancki album grupy zatytułowany "Every Scum Is A Straight Arrow" wydany nakładem Deformeathing Production.

GYPSY CARAVAN (Białystok)

Gypsy Caravan to band grający w klimatach hardcore/metalcore, założony w 2015 roku. Banda zżytych ze sobą entuzjastów grania ciężkiej i energicznej muzyki opierającej się na soczystych, melodyjnych metalcore'owych riffach i solidnym, polskojęzycznym growlu. Zespół ma na koncie występy głównie na lokalnej scenie w Białymstoku.

Rozkład jazdy:

- DEAD INFECTION

- ROTTEN SOUND (Finlandia)

- BASEMENT TORTURE KILLINGS (Wielka Brytania)

- STRAIGHT HATE (Lublin, Chełm)

- CINIS (Białystok)

Data i miejsce:

10 Czerwca 2017, godz. 19:00

Klub "Gwint", ul. Zwierzyniecka 10, Białystok

Dodaj artykuł do:
(dodano 21.04.17, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: XX7 Anniversary of Dead Infection, Dead Infection, Rotten Sound, Basement Torture Killings
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia