Maraton filmowy z trylogią Richarda Linklatera w Krakowie!

Kino Pod Baranami zaprasza 18 lutego o godz. 20:45 na maraton filmowy z kultową trylogią Richarda Linklatera. W programie oparte na błyskotliwych dialogach filmy Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca i Przed północą ze znakomitymi rolami Ethana Hawke’a oraz Julie Delpy.

Mało kto opowiada o ludzkich emocjach tak doskonale jak wielokrotnie nagradzany amerykański reżyser, Richard Linklater (Boyhood). Widzowie Kina Pod Baranami będą mieli okazję dać się porwać jego opowieści w sobotę, 18 lutego, podczas nocnego maratonu filmowego, zainspirowanego pomysłem zaprzyjaźnionego Kina Muza w Poznaniu.

W nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie filmie Przed wschodem słońca zakochają się od pierwszego wejrzenia Julie Delpy oraz Ethan Hawke. Grani przez nich Jesse i Celine spędzą wspólnie jedną noc rozmawiając i spacerując po rozświetlonych ulicach Wiednia. W kolejnym obrazie Linklatera, Przed zachodem słońca, spotkają się ponownie w małej księgarni w Paryżu po dziewięciu latach rozłąki. Pełni tęsknoty i niespełnionych nadziei przekonają się, czy ich uczucia przetrwały próbę czasu. Film wyświetlany będzie z taśmy 35 mm.

Wieczór zwieńczy pokaz filmu Przed północą, w którym główni bohaterowie są już od kilku lat w związku i wyjeżdżają na rodzinne wakacje do Grecji. Początkowa fascynacja minęła, Jesse i Celine dojrzeli, a wraz z nimi zmieniła się ich relacja, w której nie brak żalu i wzajemnych pretensji. Julie Delpy za rolę w tym filmie nagrodzono Złotym Globem, a współtworzone przez nią i Hawke'a dialogi, pełne humoru, emocjonalnej szczerości i ciętej riposty, zapewniły dwóm ostatnim filmom nominacje do Oscara.

Ta fascynująca trylogia pełna jest nie tylko romantycznych uniesień, miłosnych wyznań czy urokliwych gestów. Przede wszystkim stanowi wnikliwe studium zmieniających się relacji międzyludzkich i kolejnych etapów miłosnego związku. Zamiast zakończyć swoją opowieść na "i żyli długo i szczęśliwie", Linklater pokazuje co stało się później.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.02.17, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Maraton filmowy, Richard Linklater, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY
SPOŁECZNOŚĆ ARTYSTYCZNIE ZAKRĘCONA
  
NEWSLETTER
Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.
Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Madball
2
Florence and The Machine
3
Guzior
4
V/A
5
Leski
6
Welshly Arms
7
The Gazette
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Paweł Pawlikowski
2
Leonor Serraille
3
Joachim Trier
4
Bob Fisher, Rob Greenberg
5
Vincent Lobelle, Sebastien Thiery
6
Dusan Rapos
7
Robert Gliński
8
Emir Kusturica
9
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
10
Stefan Ruzowitzky
1
Hoover Colleen
2
Gleick James
3
Michalik Gabriel
4
Zimmer Bradley Marion
5
Moccia Federico
6
Majcher Magdalena
7
Cleveland Karen
8
Masters S.R.
9
Arden Katherine
10
Irving John
1
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
2
Gabriela Zapolska
3
Opera Krakowska w Krakowie
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Rodion Szczedrin
6
Jarosław Murawski
7
Michaił Bułhakow
8
Dale Wasserman
9
Hanoch Levin
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia