KLUCZE - pokaz filmu i rozmowa z twórcami: Magdalena Zawadzka, Jutta Hoffmann.

Film „Klucze” (1972 r.) Egona Günthera, opowiadający o wielkiej przygodzie, jaką była podróż do Polski w czasach PRL-u, 17 lutego otworzy cykl wydarzeń „Szczęśliwej podróży” w warszawskim Goethe-Institut. Pokaz rozpocznie się o godz. 18:00, a tuż po nim organizatorzy zaproszą na spotkanie z twórcami filmu. Wstęp wolny.

Po pokazie filmu Goethe-Institut zaprosi na rozmowę z twórcami filmu: aktorkami - Juttą Hoffmann (odtwórczynią głównej roli - Ric) oraz z Magdaleną Zawadzką (odtwórczynią roli Heleny). Wprowadzenie wygłosi Claus Löser - filmoznawca, krytyk filmowy, który od 1990 roku tworzy program kina Brotfabrik w Berlinie. Pisze m.in. dla „taz. die tageszeitung”, „Berliner Zeitung” i „Filmdienst”.  Rozmowę poprowadzi Tomasz Raczek. Współpraca koncepcyjna: Barbara Sieroslawski, reżyser filmowy i teatralny.

Film zaprezentowany zostanie z polskimi napisami, natomiast rozmowa odbędzie się z polsko-niemieckim tłumaczeniem.

Pokaz filmu odbywa się w ramach cyklu „Szczęśliwej podroży“, który przedstawia szerokie spektrum zagadnień związanych z podróżą i prezentuje wydarzenia z dziedziny literatury, filmu, muzyki, fotografii, edukacji i języków obcych. Spotkania będą odbywać się od 17 lutego do 27 maja w bibliotece Goethe-Institut przy ul. Chmielnej 13a. Wstęp wolny.

Więcej o całym cyklu i programie wydarzeń na: https://www.goethe.de/ins/pl/pl/kul/sup/rae.html

Dodaj artykuł do:
(dodano 15.02.17, autor: gaba)
Dział film
Tagi: KLUCZE - pokaz filmu i rozmowa z twórcami: Magdalena Zawadzka, Jutta Hoffmann.
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Steve Hackett
3
Józef Skrzek
4
Beata Przybytek
5
CALUM HOOD
6
The Weeknd
7
Anti Babylon System
8
The Teskey Brothers
9
Lauren Spencer Smith
10
The Storyteller
1
Samuel Van Grinsven
2
Paolo Genovese
3
Ken Scott
4
Quentin Dupieux
5
Cédric Klapisch
6
David Koepp
7
David Marqués
8
Michael Dweck, Gregory Kershaw
9
Ido Fluk
10
Celia Rico Clavellino
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia