INTRO 2016 w Raciborzu już 6 sierpnia!

Zamek Piastowski wypełniony elektroniką i skanerami Martina tworzy paradoks - miks przeszłości z przyszłością. INTRO to jakościowo inny projekt elektroniczny. Nastawiony na kontrast. W tym roku dodatkowo ultranowoczesny mapping 3D na bryle XIII-wiecznej kaplicy zamkowej, tworzony przez uznanych kreatywnych z Tving Stage Design.

Z nowości będzie odmieniona scenografia, ogromna kurtyna ledowa VJ-ów i wielobarwne fixy laserów. Łączymy festiwal muzyki elektronicznej ze sztuką światła. Mamy przełom techniczny. Brzmienie, światło, peryferia... Zamek stał się "spiritus movens".

INTRO to freaki, artyści i My - ludzie którzy szukają nowych form kultury, sztuki nowych mediów i wyśmienitej zabawy. INTRO nie prześciga się headlinerami, tylko duchem i kontrastem. Po kilkudziesięciu latach w Raciborzu odremontowano piękny zamek, wraz z nim nakreśliła się mapa postępowego festiwalu, warsztatów tattoo, malarstwa, mody, food tracków, raciborskiego Zamkowego (1567r), grafity malowanych na żywo i kołyszącego bansu na granitowym dziedzińcu.
INTRO to 10 godzin wyszukanych DJ'ów i składów elektronicznych. Staramy się mieszać nurty i prezentować rzeczy szczególne na zamku:

Live Acts :
Onuka (UA)ukraińskie odkrycie i bez wątpienia produkcja world class. Fenomenalne zjawisko, bo trudno ich nazwać zespołem. To zjawisko. Koncert z najwyższą oprawą techniczną w składzie 8 osobowym. Doskonały wokal i elektronika pomieszana z tradycyjnymi instrumentami (flety, waltornia, puzon, bandura)

The Micronaut (DE)mieliśmy okazję posłuchać nowego materiału, z którym przyleci do Polski... brzmienie, nietypowy sposób grania, miłość do szczegółów, zabawa kontrastami, łamanie rytmów... Ktoś powie - Fatboy Slim z odrobiną dubstepu i nostalgii. Nie, to niemiecki twórca, producent i absolutnie dojrzały multiinstrumentalista, którego moment właśnie nadszedł.

Sarcast (PL)dwójka Kaszubów stworzyła dla siebie gatunek electro hop - nie łatwo ich zaszufladkować. Bardzo ciekawa pozycja, oryginalna rodzima produkcja i pomysł na siebie.

Jacek Sienkiewicz (PL)nasza marka eksportowa na rynki światowe Mimo, że grał na największych festiwalach - Nature One, I Love Techno, Awakenings, Detroit Fuse Festival, Mutek czy Transmediale nie unika eksperymentalnych eventów. Doskonały warszawski aranżer i ZAWSZE niekomercyjny producent. Jest chyba najbardziej oryginalnym i szanowanym polskim artystą tworzącym elektroniczną muzykę opartą na klubowych rytmach. Uwielbienie do minimal techno.

DJ Sets :
Nakadia (TAI)"Tajska królowa Techno" zapracowała na swój przydomek grając na scenach 57 państw świata. Mówią że "mieszka" w samolocie. Kilka miesięcy w roku spędza w Berlinie tworząc deep house, tech-house i minimal techno.

Chris Sadler (GB)brytyjczyk który pokochał Pragę. Angielski Magazyn Mixmag opisał go jako "epicentrum sceny dźwiękowej funky house". Na zamku zagra w gatunkach: techno, tech-house.
Robbie&Juvi (CZ)bardzo pozytywny czeski duet. Ich występy Back 2 Back to interakcja z ludźmi w rytmach house, deep house, minimal.

Seb&Rodrigezz (PL)znany wrocławski duet. Rezydenci wrocławskiego klubu Pralnia. Ponad 14 letnie doświadczenie djskie. Gatunek: deep house, tech house, electronic.

Furrier (PL)raciborski rezydent wszystkich imprez electro. Gatunek: deep house, tech house, electronic.
Dużo atrakcji będziemy dodawać w trakcie - inwencja pozytywnych ludzi nas wciąż zaskakuje...INTRO Festival po raz trzeci.

Więcej info na:fanpage - www.facebook.com/intro.festival.poland/event - www.facebook.com/events/1544146235885322/
Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl!

Live Acts: ONUKA (UA) , Jacek Sienkiewicz (PL) , Micronaut (DE) , Sarcast (PL). DJ Sets: Nakadia (TAI) , Chris Sadler (GB) , Robbie&Juvi (CZ) , Seb & Rodrigezz (PL) , Furrier (PL). VJ: Tving Stage Design (mapping 3D / stage / general) , Fly Honey (stage). Painting: Richie Mozger Madano. Fashion/Tattoo: Obrazy Do Noszenia, PAPU, SIŁA, GET ODN i inni...

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.08.16, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: INTRO 2016, Racibórz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Damiano David
2
Arkadiusz Jakubik
3
Eluveitie
4
Sting
5
Elton John & Brandi Carlile
6
Anita Lipnicka
7
The Waterboys
8
Bryan Ferry
9
Mela Koteluk
10
Turbo
1
Korek Bojanowski
2
Mara Tamkovich
3
Michel Hazanavicius
4
Céline Sallette
5
Christopher Landon
6
Neil Boyle, Kirk Hendry
7
Rungano Nyoni
8
Fabrice Du Welz
9
Michał Kondrat
10
Alonso Ruizpalacios
1
Alina Moś
2
Ilaria Lanzino
3
Sebastian Fabijański
4
Anna Kękuś
5
Łukasz Czuj
6
reż. Mariusz Treliński
7
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
8
Gabriela Zapolska
9
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia