W najbliższy piątek 29 lipca o 21.30 w Kinie Letnim Jazdów ostatni lipcowy pokaz z cyklu "Teatr w kinie" - musical "Misja Specjalna" z 1987 roku w reżyserii Janusza Rzeszewskiego.
Jest rok 1943. Meteor 6 zbliża się ku ziemi. Nie jest to jednak zapowiedź katastrofy galaktycznej. To kryptonim szpiega, którego zadaniem jest wytropienie najważniejszej tajemnicy Trzeciej Rzeszy. Odpowiedź na pytanie: co Adolf Hitler dostanie na urodziny?
By doprowadzić zadanie do szczęśliwego końca, szpieg Karol Romański znajduje się w okupowanej Warszawie, ale w wyniku splotu wypadków towarzyszącego mu niewinnego i naiwnego kucharza Jana biorą za asa wywiadu. W restauracji, w której się znajdują, pracuje kwiat świata aktorskiego. By przeprowadzić akcję, wszyscy zostają zaangażowani do zagrania najważniejszego przedstawienia w swych karierach. Zaaranżować sytuację, która pozwoli przeprowadzić akcję do szczęśliwego finału.
Musical Janusza Rzeszewskiego w krzywym zwierciadle opowiedział historię szpiegowską, która czerpie i obficie cytuje klasyczne propozycje kina światowego. Głównie zaś opiera się na filmie Ernsta Lubitscha z 1942 roku "To be or not to be" z Caroll Lombard w roli głównej.
W Kinie Letnim Jazdów, w ramach piątkowego cyklu "Teatr w Kinie" (projekcje w każdy piątek o godz. 21.30) zapraszamy w podróż do teatralnego świata sprzed lat. Przedstawimy filmy, których akcja toczy się w teatrze lub jest z nim związana. Na ekranie pojawią się aktorzy w zaskakujących kreacjach: Gustaw Holoubek - filar teatru dramatycznego - w roli nieśmiałego autora, Eugeniusz Bodo - gwarantujący świetną rozrywkę - w przejmującej roli dramatycznej, a największy twardziel polskiego kina Bogusław Linda w musicalu. Pokażemy skandale, które wstrząsnęły XIX-wieczną teatralną Warszawą oraz to, co dzisiaj zaprząta jej uwagę.
Kuratorka cyklu: Eva Hevelke
Kino Letnie Jazdów powstało w ramach projektu "Lato na Jazdowie" we współpracy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Centrum Sztuki Współczesnej. Projekcje odbywać się będą w piątki oraz soboty po zmroku w Parku między Instytutem a CSW.
Wstęp wolny!
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |