Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Glory", Regionalny Marsz dla Jezusa, liczne koncerty i wiele innych atrakcji odbędzie się we Wrocławiu pod szyldem Tygodnia Jezusa. Mieszkańców stolicy Śląska w dniach 10-16 lipca 2016 czeka eksplozja współczesnej i alternatywnej kultury chrześcijańskiej. Jej epicentrum znajdzie się w przygotowanym specjalnie na tę okazję Festiwalu na Wyspie Słodowej.
- Tydzień Jezusa to jedyny w swoim rodzaju festiwal, organizowany przez ludzi, dla których Bóg jest na pierwszym miejscu przez 365 dni w roku - taki komunikat widnieje na stronie internetowej imprezy, w przygotowanie której zaangażowało się kilka protestanckich kościołów we Wrocławiu oraz organizacji z zewnątrz.
Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Glory"
W ramach Tygodnia Jezusa we Wrocławiu odbędzie się druga edycja Festiwalu muzyki chrześcijańskiej Glory, podczas którego wystąpią zespoły z kraju i zagranicy. Przesłuchania rozpoczną się w środę 13 lipca i trwać będą aż do soboty. Na zwycięzców czeka kwota w wysokości 10 000 zł. Dla wykonawców, którzy zajmą drugie i trzecie miejsce przewidziano nagrody pocieszenia. Każdy dzień festiwalu zakończy się występem gwiazd muzyki chrześcijańskiej. Finałowy koncert odbędzie się po ogólnopolskim Marszu dla Jezusa 16 lipca w sobotę o godz. 17.00. Obok przedstawicieli sceny chrześcijańskiej wezmą w nim udział zwycięzcy festiwalu oraz muzycy, których twórczość spotkała się z największe uznanie jury.
Marsz dla Jezusa
W sobotę 16 lipca o godz. 15.00 z parkingu przy ulicy Wystawowej / vis-à-vis Iglicy po 20 letniej przerwie i pierwszy raz w tym wieku wyruszy Regionalny Marsz dla Jezusa. Na ulicach Wrocławia pojawią się biało-czerwone baloniki, charakterystyczne czerwone koszulki z treściami o charakterze ewangelizacyjnym. W pokojowej manifestacji wezmą udział chrześcijanie z różnych denominacji.
Jej celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę krzewienia chrześcijańskich wartości, będących fundamentem zachodniej cywilizacji. Zdaniem Artura Pawłowskiego, głównego inicjatora marszów z Kanady, wypierając się moralnych zasad pochodzących z Pisma Świętego, Europa podcina gałąź na której siedzi. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zaproszeni są wszyscy wyznawcy Chrystusa.
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |