Trasa "Imperium Poloniae 2016", w której udział wezmą zespoły Vader, Infernal War i Insidius, rozpocznie się 22 listopada 2016 roku w Poznaniu i dotrze do dwunastu polskich miast.
Muzycy Vader pracują obecnie nad studyjnym następcą "Tibi et Igni", który będzie nosił tytuł "The Empire". 22 kwietnia 2016 roku James Stewart rozpoczął nagrywanie ścieżek perkusyjnych. Wydawnictwo ma się ukazać jesienią 2016 roku. Wcześniej światło dzienne ma ujrzeć EP-ka, która również rejestrowana będzie w białostockim "Hertz Studio".
Blackmetalowy Infernal War nadal ogrywa materiał z ostatniego wydawnictwa, pt. "Axiom". Jest to trzeci longplay studyjny w dorobku grupy. Jedenaście utworów, które znalazły się na płycie, zostało nagrane, zmiksowane i zmasterowane w studio "No Solace" pod okiem M. z Mgły i Kriegsmachine. Premiera albumu odbyła się 17 kwietnia 2015 roku za sprawą Agonia Records.
Insidius to deathmetalowa formacja z Olsztyna, która funkcjonowała w latach 1990 - 1992. W roku 2010 zespół reaktywował się z Profesorem i Choiną ze starego składu. 29 kwietnia 2016 roku światło dzienne ujrzał debiutancki longplay studyjny grupy, zatytułowany "Shadows of Humanity".
22.11 - Poznań, "Blue Note"
23.11 - Toruń, "Od Nowa"
24.11 - Zabrze, "CK Wiatrak"
25.11 - Wrocław, "Alibi"
26.11 - Katowice, "Mega Club"
27.11 - Rzeszów, "Life House"
29.11 - Kraków, "Kwadrat"
30.11 - Białystok, "Zmiana Klimatu"
2.12 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
3.12 - Gdańsk, "B90"
4.12 - Olsztyn, "Andegrant"
Utwór | Od |
1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
2. było, jest i będzie | ametka |
3. O Tobie | ametka |
4. Świat wokół nas | karolp |
5. Kolekcjonerka (opko) | will |
6. alchemik | adolfszulc |
7. taka zmiana | adolfszulc |
8. T...r | kid_ |
9. przyjemność | izasmolarek |
10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
1. Sprzymierzeniec | blackrose |
2. Podaruję Ci | litwin |
3. test gif | amigo |
4. Primavera_AW | annapolis |
5. Melancholia_AW | annapolis |
6. +++ | soida |
7. *** | soida |
8. Góry | amigo |
9. Guitar | amigo |
10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
1. Zielona granica | irka |
2. Tajemnice Joan | wanilia |
3. Twój Vincent | redakcja |
4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
5. Miasto 44 | annatus |
6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
7. O matko! Umrę... | lu |
8. Subtelność | lu |
9. Mustang | lu |
10. Pokój | martaoniszk |