IV Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki

Od 13 do 22 maja Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie zaprasza na IV edycję Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki zatytułowaną Ciało (nie) wystarczy.

Tegoroczna edycja pod hasłem Ciało (nie) Wystarczy pokaże dwie twarze współczesnej sztuki tańca. Zaprezentują się artyści i zespoły wykorzystujący najnowsze, interaktywne technologie oraz ci, którzy skupiając się na ciele i jego możliwościach, olśniewają nowymi technikami tańca.

W programie po raz pierwszy znajdą się aż dwie polskie premiery: Digital Garden 2016 przygotowana przez zespół techniczny MOS i zaprzyjaźnionych tancerzy oraz najnowszy projekt Tomasza Bazana Solar Plexus, inspirowany powieścią Solaris Lema. W nurcie spektakli interaktywnych zobaczymy zaskakujący poetycki spektakl węgierski The Miracles of the night zespołu The Symptoms i choreografki Reki Szabo.

Na festiwalu pojawią się aż trzy zagraniczne gwiazdy. Słynni od lat Johannes Wieland ze spektaklem Darwintodarwin i Ann van den Broek z najlepszym spektaklem tanecznym Holandii w 2015 roku – The Black Piece. Najmłodsza gwiazda to podbijająca świat choreografka z Izraela – Sharon Eyal i zespół LEV ze spektaklem OCD Love.

W programie festiwalu także pokaz spektaklu Krakowskiego Teatru Tańca Nesting, warsztaty dla najmłodszych pod hasłem „Małe Kroki”, warsztaty dla niepełnosprawnych „Niezwykłe Kroki” oraz spotkania z artystami i projekcje spektakli tanecznych.

IV Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki
Od 13 do 22 maja 2016 roku
Dyrektor Festiwalu: Iwona Kempa
Kuratorka: Katarzyna Bester
Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie

Dodaj artykuł do:
(dodano 28.04.16, autor: blackrose)
Tagi: IV Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego Kroki
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Molly Tuttle
4
Tom Grennan
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Józef Skrzek
9
Paul Weller
10
Ólafur Arnalds
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Paolo Genovese
5
Samuel Van Grinsven
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Darren Aronofsky
8
Guillaume Nicloux
9
Michael Shanks
10
Mehdi Avaz
1
Anna Karpińska
2
Maciej Kaźmierczak
3
Lisa Scottoline
4
Igor Kaczmarczyk
5
Elżbieta Pytlarz
6
Agata Zamarska
7
Mario Vargas Llosa
8
Kelsey Cox
9
Hanna Greń
10
Antoine Wilson
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia