Wernisaż: Fotografia Dzikiej Przyrody 2015

Od 8 kwietnia w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu będą prezentowane zdjęcia natury ukazujące różnorodność, piękno i dramatyzm życia na Ziemi, nagrodzone w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2015.

Wildlife Photographer of the Year to największe przedsięwzięcie z zakresu fotografii dzikiej przyrody. W tegorocznej, 51. edycji konkursu odbywającej się pod hasłem Twój świat – Twoja wizja, wzięło udział ponad 4 tysiące fotografów z ponad 90 krajów. Spośród ponad 42 tysięcy zgłoszonych prac wybrano setkę wybitnych artystycznie, doskonałych technicznie zdjęć, które nagrodzono i wyróżniono w 16 kategoriach. Przyznano również 4 nagrody specjalne. Na wystawie prezentowanych jest 100 zdjęć wykonanych przez 76 fotografów z 23 krajów.

Pomysłodawcą organizowanego od 1965 roku konkursu Wildlife Photographer of the Year jest czasopismo „BBC Worldwide Magazine”. W latach 1986–2014 przedsięwzięcie realizowane było wespół z Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Organizatorem tegorocznej edycji jest po raz pierwszy wyłącznie londyńskie muzeum. Ideą konkursu jest etyczne fotografowanie dzikiej przyrody oraz wierne przedstawianie świata natury, bez nadmiernej modyfikacji cyfrowej, a także rzetelne opisywanie fotografii.

Prezentacja zdjęć odbywa się w Londynie, jak również w ponad 60 miejscach na Ziemi, w tym w Polsce, gdzie ekspozycja gości po raz 14. Muzeum Górnośląskie jest jedyną polską instytucją wystawienniczą, która prezentowała wszystkie krajowe edycje wystawy.

Fotografia Dzikiej Przyrody 2015
Wernisaż: 8 kwietnia 2016 roku, godz. 18.00
Czas trwania wystawy: od 8 kwietnia do 8 maja 2016 roku
Komisarz: Waldemar Żyła
Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Agencja Zegart

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.04.2016, autor: blackrose)
Tagi: Fotografia Dzikiej Przyrody 2015, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, Agencja Zegart
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Kleber Mendonça Filho
4
Sang-il Lee
5
Giorgos Georgopoulos
6
Kirill Sokolov
7
Maggie Gyllenhaal
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Łukasz Palkowski
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia